WhatsApp, mesajların iletilmesi için sınır belirledi!

Platformda viral içerikli yaygın olan WhatsApp, tüm dünyadaki tüm kullanıcılar için bir sınır belirlemiştir. WhatsApp kullanıcıları bir seferde yalnızca beş kişiye mesaj iletebilir. WhatsApp, e-posta yoluyla gönderilen bir basın bülteninde şunları söyledi:

WhatsApp’ın en son sürümündeki tüm kullanıcılar artık aynı anda yalnızca beş kişiyi iletebilir; bu, WhatsApp’ın yakın kişilerle özel mesajlaşmaya odaklanmasına yardımcı olur.”

Hindistan’da WhatsApp’a yayılan viral mesajlarla bağlantılı 25 kurbanı öldüren çetelerin öldürüldüğü ile ilgili raporlar yayınlandıktan birkaç ay sonra geldi. İnsanlar ayrıca düzenli olarak tahmin edilen depremler, sahte iş teklifleri, ücretsiz uçak bileti ve genellikle yanlış paniğe neden olan hikayeler boyunca sahte mesajlar alacaklardı.

WhatsApp’ın ele almaya başladığı konu şudur: yanlış bilginin yayılması. WhatsApp, dünyadaki milyarlarca insan tarafından kullanılıyor ve bunun sonucunda, mesajlaşma platformu, çoğunlukla aldatmaca ve sahte haberler içeren WhatsApp hesaplarını spam yapan suçlular tarafından birçok yanlış bilgi yayılımı yaşadı.

Kullanıcı güvenliği ve daha pürüzsüz bir kullanım için gerekli adımlar atıldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz