Telefon numaranızı ya da telefonunuzu değiştireceğiniz zaman WhatsApp hesabınızı ne yapmalısınız? WhatsApp’in bunun için sunduğu çözüm basittir. Bu durumda uygulamanız gereken iki seçenek vardır: Hesabınızı taşımak ya da silmek.

Hiç kimse eski hesabının başkası tarafından kullanılmasını istemez. Bu yüzden yeni numaranızı uygulamaya doğrulatmadan eski numaranızı kapatmayın. Yeni numaranızla uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra eski numaranızı kapatın ve operatörünüz tarafından kimseye verilmediğinden emin olun.

Eski hesabınızı yeni numaranıza taşımak için “Numara Değiştir” özelliğini kullanmanız gerekir. Hesabınızı silmek içinse yeni numaranızı uygulamaya doğrulatmanız gerekir.

whatsapp numara degistir

Burada önemli olan, kişilerinizin eski numaranızı telefon rehberinden silmesi ve yeni numaranızı eklemeleridir. Eski numaranızı silmeyi ya da aktarmayı unutursanız hesabınızı devre dışı bırakmak için WhatsApp’e ulaşmanız gerekir. Hesabınızı kullanmayı bıraktıktan 30 gün sonra eski numaranızın yeni bir cihazda doğrulanması durumunda hesabınız silinir.

whatsapp numara dogrula

Telefonunuzu değiştiriyorsanız içindeki tüm bilgileri sildiğinizden emin olmalısınız. Özellikle mikro SD kartınızdaki bilgileri de silmeyi unutmayın.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Ben yeni numara aldim ve eski numaramin hesabını sildim whatsapp üzerinden, silmeden önce google drive de yedekliydi ordaki mesajları yeni numarama nasıl aktarabilirim böyle bir durum mümkün mü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz