Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, iOS 8 için verdiği desteği geri çekecek. Önümüzdeki sene Windows Phone ve iOS 8’e verdiği desteği çekeceğini açıkladı. WhatsApp, Windows Phone’lara 1 Ocak, iOS 8’li iPhonla’ra 1 Şubat’a kadar destek verecek. WhatsApp uygulaması sürekli yeni özellikleri ile karşımıza çıkıyor. Fakat bu kez karşımıza WhatsApp yeni bir özellikle değil almış olduğu yeni bir kararla çıkacak.

WhatsApp’la alakalı bilgileri ortaya çıkaran “WABetaInfo” tarafından yapılan açıklamaya göre ilerleyen dönemlerde WhatsApp, iOS 8 ve Windows Phone sistemleri için desteğini kaldıracak. Daha önceden Windows Phone işletim sistemi için desteğin kaldırılacağı meselesi uzun süredir vardır. Windows Phone kullanıcılarının birçok uygulama desteği kısa süre önce kesilmeye başladı. Bu uygulamalarının arasına WhatsApp’ta eklendi.

Windows Phone tarafından bu durum bekleniyordu ancak iOS 8 için bu durum şaşırtıcı oldu. iOS 8 kullanıcılarının bu durumdan etkileneceğini düşünüyoruz. 1 Şubat 2020 tarihinden sonra WhatsApp ile ilişkisi kesilecek olan iOS 8’e kullanıcıların tepkisi ne olacağı büyük merakla bekleniliyor. Doğrulama işlemi bir daha gerçekleşmeyecek ve iOS 8 üzerinden WhatsApp hesaplarına erişim sağlanmayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz