Bu yazımızda sizlere WhatsApp numarasını değişince bildirim gidip gitmeyeceğinden bahsedeceğiz. WhatsApp üzerinden numara değişikliği yaptığınız zaman tekrar uygulamaya giriş yaparsanız. Ayarlar kısmına geçiş yapıp hesap bölümüne gitmeniz gerekiyor. Numara değişikliği olduğu zaman yeni numara bilgisi, rehberde bulunan kişilere gitmez. Rehberde olan kişilere bilgi vermek için numara değişikliği işleminden önce toplu mesaj yöntemi daha da mantıklı olabilir.

Grup konuşmalarında numaranız otomatik olarak değişir. Fakat rehberinizde bu durum olmaz sadece grup mesajlarında değişir. Bazı kullanıcılar tarafından numara rehber sorgulamasının kapatılması için bir talep gerekiyor. Eğer numarayı bilinmeyen numaralar için kapatmak istiyorsanız operatörün çağrı merkezi üzerinden müşteri hizmetleri sayesinde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemin 72 saat içinde aktifleştiğini de belirtebiliriz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. lütfen acil cevaba ihtiyacım var. numaramı değiştirirken rehberimdeki tüm kişilere bildirim gitsini işaretledim ama rehberimde engellenmiş kişiler de vardı onlara bildirim gitmemiştir değil mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz