Bu yazımızda sizlere popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta nasıl numara gizleyeceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. WhatsApp uygulamasını kullanmayan kullanıcı sayısı çok azdır. Farklı özellikleri sayesinden en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp uygulamasına kayıt olmak için telefon numaranıza ihtiyaç vardır. Telefon numaranız ile giriş açtıktan sonra rehberinizde olan kişiler ile mesajlaşabilirsiniz. Karşı taraftan birinin numarası sizde kayıtlı değil ise o kişiye mesaj atamazsınız.

Telefon numaranızı değiştirmek isterseniz uygulama içerisinde bulunan ‘numara değiştir’ alanı üzerinden telefon numarasını değiştirebilirsiniz. WhatsApp uygulamasında numara gizleme işlemi bulunmamaktadır. Numaranız olmadan WhatsApp uygulamasını kullanamazsınız. Bu yüzden böyle bir özellik WhatsApp’ta yer almamaktadır.

Bu duruma çözüm aramak istiyorsanız da sahte numara kullanabilirsiniz. Geçici numara servisinden alacağınız fake numara ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Başka birine numaranızı vermek istemiyorsanız ya da numaranız üzerinden sizi rahatsız ediyorsa engelleme işlemi sayesinde kurtulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere WhatsApp numarası gizleme konusunda bilgi verdik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz