WhatsApp Okunmadı Olarak İşaretle
WhatsApp Okunmadı Olarak İşaretle

WhatsApp Android uygulamasına 24 saat içinde 5 yeni özellik birden geldi. Yeni özellikler pek çok kullanıcıyı sevindirecek nitelikler taşıyor.

Şimdiye kadar neden şöyle bir özellik yok ya da neden böyle bir özellik yok diye düşünenleri sevindirecek 5 yeni özellik eklendi WhatsApp uygulamasına. Android kullanıcılarının tamamına yakını WhatsApp uygulaması kullanıyor. Geliştiriciler de bunun farkında ve buna göre yeni özellikler getirdiler uygulamaya.

Bu 5 yeni özelliği barındıran güncel WhatsApp Android uygulaması şu an için sadece manuel olarak indiriliyor. Yani Google Play mağazasında henüz bulunmuyor. Uygulamayı sorunsuz güvenli şekilde buradan indirebilirsiniz:

WhatsApp Android Son Sürüm İndir:

https://www.dropbox.com/s/bqkqhthq7couwwl/WhatsApp.apk?dl=0

 

WhatsApp Android Yeni Özellikler

WhatsApp Android uygulamasına gelen yeni özelliklerin başında gelen mesajı okunmadı olarak işaretleme özelliği var. Bunun yanı sıra bildirimleri kişiselleştirme, kişiyi sessize alma ve düşük veri kullanımı seçimi var. Ancak şimdiye kadar belki de kullanıcıların tamamına yakınının beklediği sohbet yedekleme özelliği öncelik taşıyor. Bu özellik sayesinde artık sohbetlerin yedeğini Google Drive bulut ortamına saklamak mümkün olacak. İşte o özellikler:

1. Yeni Bildirim Ayarları

WhatsApp Android uygulamasına gelen özelliklerden biri bildirimleri ayarlayabilme özelliği. Bir kişinin ya da grubun sayfasını açtığınızda aşağıya Bildirimler kutucuğunun eklendiğini göreceksiniz. Eğer o kişiden ya da gruptan bildirim gelmesini istemiyorsanız, bildirimleri Sessiz kısmından kapatabilirsiniz. Bunu seçtiğinizde karşınıza bildirimleri ne kadar süreyle kapatmak istediğinizi belirleyebileceğiniz bir pencere gelecektir. Burada 8 saat, bir hafta ve bir yıl şeklinde yer alan seçeneklerden birini seçebilirsiniz.

whatsapp bildirim ayarları
whatsapp bildirim ayarları

2. Pop Up Bildirimlerini Kişiselleştirme

Bildirimler kısmında yer alan diğer yeni özellik pop up bildirimlerini kişiselleştirme özelliği. Bunu seçtiğinizde karşınıza kişiselleştirmeyi sağlayan seçenekler gelecektir. Başta pop up bildirimini kapatan bir seçenek vardır. Pop up bildirimi almak istemiyorsanız bunu seçin. Diğer seçenekleri Sadece ekran açıkken, sadece ekran kapalıyken ya da her zaman pop up bildirimi almak istediğinizde seçebilirsiniz.

whatsapp pop up ayarları kişiselleştirme
whatsapp pop up ayarları kişiselleştirme

3. Okunmadı Olarak İşaretle

Bu özelliğin, mavi tik yani mesajın sizin tarafınızdan okunduğunu karşı tarafa bildiren sinir bozucu uyarı özelliğini etkilemediğini belirtelim. Yani siz mesajı okunmadı olarak işaretlediğinizde karşı taraf yine sizin mesajı okuduğunuz uyarısını alıyor. Mavi tik yine de görülüyor. “Burada hâlâ bir eksik var WhatsApp :)”

whatsapp okunmadı olarak işaretle
whatsapp okunmadı olarak işaretle

WhatsApp Okunmadı Olarak İşaretle Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp okunmadı olarak işaretle özelliğini kullanmak oldukça basit. Hangi sohbetteki mesajı okunmadı olarak işaretlemek istiyorsanız o sohbetin üstüne uzun basın. Karşınıza bir pencere gelecek. Burada en alttaki Okunmadı Olarak İşaretle seçeneğine dokunun. Bunu yaptığınızda sohbette yeşil yuvarlak bir simge belirecek. Sohbetlerin sırası değişmeyecek fakat karşı taraf yine de mavi tik bildirimi alacak. Bunu sadece bir kişiye o an değil de daha sonra cevap vermek için kullanabileceksiniz.

4. Düşük Veri Kullanımı

Eğer veriniz kısıtlıysa ve azsa bu özelliği aktifleştirerek tasarruf sağlayabilirsiniz. Özellikle sesli aramalarda her zamankinden daha düşük verinin kullanılmasını sağlayacaktır.

whatsapp düşük veri kullanımı
whatsapp düşük veri kullanımı

5. Google Drive Yedekleme

Bu özellik, sohbetlerinizi, yazılı mesajlaşmalarınızı ve sesli mesajları ve aramaları Google Drive bulut hesabınıza yedeklemenizi sağlayan bir özellik. Aslında bu, birkaç ay önce geliştiriciler tarafından uygulamaya eklenmiş fakat geri kaldırılmıştı. Şimdi kalmak üzere geri döndü.

whatsapp google drive sohbet yedekleme
whatsapp google drive sohbet yedekleme

WhatsApp Google Drive Sohbet Yedekleme Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar sohbetlerin cihazlarda nereye kaydedildiğini bilmeyen, bunu fark etmeyen ya da bulamayan pek çok kullanıcı için oldukça önemli bir özellik eklenmiş oldu. Artık tüm kullanıcılar sohbet yedeklerinin nerede olduğunu bilecek. Yedekleme özelliğine videoların dahil olmadığını buraya not edelim.

Artık sohbetlerinizin en son ne zaman yedeklendiğini göreceksiniz. Üstelik her sabah 4:00’te yapılan sohbet yedekleme işleminin başarılı olup olmadığını da göreceksiniz. Eğer yedekleme işleminin başarısız olduğuna dair bildirim alırsanız Google Drive klasörlerinize bu yedekleme için erişim izni verin. Bu izinden sonra fotoğraflar, sesli mesajlar, sesli aramalar ve yazışmalar buraya yedeklenecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz