WhatsApp’a yeni gelen güncelleme ile beraber Touch ID ve Face ID kullanıma sunuldu. Bundan böyle WhatsApp kullanıcıları parmak izi okuyucusu ile ve Face ID ile çalıştırabilecekler. Peki parmak izi WhatsApp’ta nasıl çalışır? WhatsApp parmak izi aktif nasıl edilir? İşte detaylar..

Uzun bir zamandır gündemi meşgul eden WhatsApp’ın touch ID ve Face ID özelliği sonunda iOS kullanıcılarına geldi. Bu destekle beraber iPhone kullanıcıları WhatsApp’ı açmak istediklerinde parmak izi veya yüz tanıma sistemi aktif olacak. WhatsApp’ın iOS 2.19.20 güncellemesi ile beraber sonunda kullanıcılar özelliğe kavuştu. Peki bu özellik nasıl çalışıyor.

İlk olarak WhatsApp’ın bu özelliğinin Android’e henüz gelmediğini belirtelim. Kısa bir süre içerisinde Android platformunada geleceği düşünülüyor. Parmak izi tarayıcısı ve yüz tanıma aktif ediltikten sonra mesaj bildirimleri ekrana gelecek. WhatsApp’ın kiliti ise 15 dakika veya 1 dakika gibi aralıklarla seçiminize bağlı olarak çalışacak.

 

WhatsApp parmak izi okuyucusu nasıl aktif edilir?

İlk olarak App store üzerinden uygulamayı güncelleyin. Daha sonra WhatsApp Hesap kısmından gizlilik ayarlarına girin. Alta indin ve “ekran kilidi” menüsüne tıklayın. İlgili seçeneklerden 1,15 dakika gibi süreyi seçin. Eğer WhatsApp’ın ekran kilidi özelliğini kapatmak isterseniz, aynı şekilde hesap ayarlarına girip, gizlilik kısmından ekran kilidini kapatın. Hepsi bu kadar. Artık güvenliğiniz bir adım daha ön planda olacak.

Sizlerinde bu konuda soruları olursa, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz