iOS ve Android  WhatsApp uygulamasında giriş şifresi, mesajları şifre koyma özelliği vardır fakat hala beta aşamasında olduğu için tüm kullanıcılara bu özellik gelmemiştir.

Whatsapp’ın iOS sürümüne Face ID ve Touch ID desteğinin dâhil olmasıyla WhatsApp uygulamasını açarken şifre özelliğini sağlayabilir. Şimdi ise sizlere WhatsAp uygulamasına şifre koyma yöntemlerini anlatacağız. Aslında şifre koymak için iki yöntem bulunmaktadır bunların ilkinden bahsedecek olursak;

Ayarlar bölümüne girerek hesap ve ardından gizlilik altında kimlik doğrulamasına tıklayın, parmak izine dokunarak parmak izi ile doğrulamayı aktif hale getirebilirsiniz. Parmak izi ile doğrulama kodunu aktif hale getirdiğinizde uygulamayı her açtığınızda sizden parmak izi isteyecektir.

Eğer telefonunuzun özelliğinde parmak izi okuyucusu yoksa Android telefonlarda desen, pin kilidi işinize yarayacaktır. Play Store’dan indireceğiniz uygulama sayesinde şifre özelliği getirebilirsiniz. İndirebileceğiniz uygulamalar ise; LOCX, Smart AppLock, AppLock, CM Security AppLock gibi uygulamaları ücret ödemeden indirip kullanabilirsiniz.

iOS uygulamasında WhatsApp şifre koymanın başka bir yolu da Cydia tweak’lerinden birini almaktır. Eğer iPhone’unuza jailbreak yaptıysanız iProtect, AppLocker, WhatsApp++, BioLockdown, BioProtect gibi Cydia üzerinden indirme işlemini yapacağınız uygulamalar sayesinde şifre özelliğini sağlamış olacaksınız.

Başka bir yöntem olarak da iPhone’unuzda jailbreak özelliği yoksa App Store’a bakmayın hemen çünkü orada olan uygulamalar işinize yaramaz ve aynı zamanda ücretli olduğunu da belirtelim. Saklama alanını farklı bir yolla deneyerek iOS uygulamasında şifreleme ve WhatsApp Android uygulamasında şifreleme, açılışa şifre koyarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz