Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, son dönemlerde birçok güncelleme ile kendini daha da ön plana çıkarıyor. Gelen güncellemeler arasında bulunan sohbet sabitleme özelliği birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Gelen güncelleme ile karşımıza çıkan sohbet sabitleme özelliği sohbet ettiğiniz kişilerin mesajlarını en üstte tutuyor.

Hepimizin de bildiği gibi biriyle konuştuğumuz zaman başka birinden mesaj gelirse o kişinin mesajı üste olur ancak sohbet sabitleme özelliğini kullanırsanız sabitlediğiniz kişinin mesajı en üstte olur. Örnek olarak A kişisinin sohbetinden gelen mesajı sabitlediniz ve daha sonra birçok kişiden mesaj gelse bile en üstte A kişinin sohbeti kalacaktır. Eğer siz de sabitleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıda olan adımları takip ederek WhatsApp üzerinden istediğiniz sohbeti sabitleyebilirsiniz.

WhatsApp Sohbet Sabitleme İşlemi

Eğer sürüm olarak android cihaza sahipseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Ancak iOS sürümüne sahipseniz sohbet sabitleme özelliği bu sürüm için kullanılmamaktadır. Devam eden güncellemelerde iOS sürümü için de sabitleme özelliği gelecektir. Eğer siz de sabitleme özelliğini kullanmak istiyorsanız gelen mesajın yan tarafında iğne işareti bulunacaktır.

Bulunan iğne işaretine bastığınız zaman istediğiniz sohbeti sabitlemiş olursunuz. Sohbet sabitleme işlemi sayesinde konuştuğunuz kişilerin mesajları alta gidiyorsa ve bu durum hoşunuza gitmiyorsa sabitleme işlemi kurtarıcınız olacaktır. Eğer sabitleme işlemini geri almak istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yapmanız gereken; iğne alanına tekrar tıklayıp sabitleme işlemini kaldırabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz