WhatsApp virüs temizleme, WhatsApp iPhone ve Android virüs temizleme işlemi nasıl yapılır? Bugün sizlere WhatsApp’tan bulaşan virüsler hakkında detaylı bilgi aktaracağız.

WhatsApp‘ı kullanmayan yoktur herhalde. Tüm dünyanın en fazla kullanmış olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden düzenli bir şekilde günlük iletişimimizi sürdürüyoruz. Ancak yeri geliyor medya veya müzik gibi dosyaların yanı sıra birçok farklı dosya alışverişi yapılmakta.

Durum böyle olunca WhatApp üzerinden virüslerin sayısı her geçen gün artıyor. Peki WhatsApp virüsleri nasıl ve ne şekilde temizlenir?

Android WhatsApp virüs temizleme

Android kullanıcıları bu konuda daha fazla sıkıntı çekiyor. Çünkü Android işletim sistemi diğer sistemlere göre daha açık ve erişilebilir durumda. Durum böyle olunca baş ağrısı çekmeniz her an mümkün. WhatsApp Android platformunda bulaşan virüsleri temizlemek için ilk olarak şunu bilmeniz gerekiyor; Kimden hangi dosya geldi ve hangi dosyası yükledim.

Android kullanıcıları ilk olarak WP üzerinden gelen dosyaları dosya yöneticiniz üzerinden silmeniz gerekiyor. Daha sonra ise uygulama hizmetlerini açarak, WP üzerinden yüklemiş olduğunuz uygulamaları kaldırın. Buna ek olarak ise, farkında olmadığınız ancak size garip gelen şüphelendiğiniz uygulama isimlerini Google’da aratın eğer sistem dosyası değilse, bu uygulamaları da kaldırın.

En son çare ise telefonunuzu fabrika ayarlarını geri döndürmek olacak. Yani sıfırlama yaparak daha net bir temizleme işlemi yapabilirsiniz.

iPhone WhatsApp Virüs Temizleme

iPhone kullanıcılarına aslında WhatsApp üzerinden virüs bulaşması pek mümkün değil. Çünkü iPhone kullanıcılarına gelen birçok dosyaya erişim sağlanamıyor veya açılmıyor yada kurulmuyor. Çünkü Apple güvenliği en üst seviyede tutuyor.

Ancak iPhone kullanıcıları bu kısıtlama durumundan rahatsız oluyor ve sürümleri uygun Jailbreak varsa eğer, JB işlemi yapıp Android kullanıcıları gibi özgür davranabiliyor. Durum böyle olunca Filza tarzı, uygulama yöneticisi ile alt kısımdan uygulama kısmına gelin ve WP dosyalarını görün. Burada gelen dosyaları temizleyin. Hepsi bu kadar.

Yukarıda anlattığımız iPhone kullanıcılarının %2’si jailbreak kullandığı için iPhone kullanıcılarının bir işlem yapmasına aslında pek gerek kalmıyor. Ancak Android kullanıcıları çok dikkatli olmalıdır. Mobil13.com sorumluluk kabul etmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz