Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, mobil cihazların vazgeçilmez uygulaması olmaya devam ediyor. WhatsApp uygulaması masaüstü kullanıcılarını unutmadı ve onlara kolaylık sağlamak için WhatsApp Web uygulamasını geliştirdi. WhatsApp Web uygulaması sayesinde telefonumuzu bilgisayara bağlayarak işlerimizi daha da basit bir şekilde halledebiliyoruz.

Fazlasıyla beğenilen WhatsApp Web, güncelleme ile karanlık mod özelliğine kavuştu. Karanlık mod özelliği daha çok gece göz yormaması için geliştirilen bir teknolojidir. Günlük hayatta karanlık mod ile uygulamayı kullananların sayısı oldukça fazla. WhatsApp Web’e de gelen bu özellik şimdiden beğeni toplamaya başladı. Eğer siz de WhatsApp Web kullanıcısıysanız ve karanlık modu kullanmak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Karanlık temayı aktif etmek için bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e giriş yapın. Daha sonra ekranın sol üst kısmında yer alan üç noktaya tıklayın. Üç noktaya tıkladıktan sonra Ayarlar kısmına giriş yapın. Bu alanda karşınıza ‘TEMA’ kısmı çıkacaktır. Tema alanını seçip daha sonra koyu seçeneğine tıklarsanız, karanlık moda geçmiş olursunuz. Eğer karanlık moddan çıkmak istiyorsanız da aynı adımları takip edip ‘açık’ seçeneğini işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Anlatmış olduğumuz adımlar sayesinde WhatsApp Web karanlık moduna ulaşmış olursunuz. Ancak bilgisayarınızda anlatmış olduğumuz adımlar yer almıyorsa güncelleme almadığınızdan dolayı çıkmamaktadır. Güncelleme aldıktan sonra siz de karanlık mod özelliğini kullanmaya başlayabilirsiniz. Siz karanlık mod özelliğini nasıl buldunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz