Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta 1,2 milyara yakın aktif kullanıcı yer almaktadır. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarımızla sohbet edip video, resim ve dosya paylaşımına bulunabiliyoruz. Aynı zamanda grup sayesinde ailemizle, arkadaşlarımızla toplu bir şekilde konuşabiliyoruz.

Bu özellikler dışında sesli arama, görüntülü konuşma özelliğini de kullanabiliyoruz. Son dönemlerde popüler olan durum özelliği sayesinde de video, resim paylaşımında bulunabiliyoruz. Yapmış olduğumuz bu paylaşımları ise kişiler listemizde yer alan kullanıcılar görebiliyor.

WhatsApp Web uygulaması ise sesli arama gibi birkaç özelliğin kısıtlanması ile oluşan bir uygulamadır. Bu uygulama WhatsApp ile aynı özellikleri sunuyor ve bazı yönlerden avantajı vardır. Bu avantajlardan biri duvar kağıdını değiştirmek. Özelleştirme seçeneği sayesinde sohbet duvar kağıdını isteğe göre değiştirebiliyorsunuz. Bu yazımızda da değiştirmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

  • Duvar kağıdını değiştirme işlemine başlamadan önce bu adımları uygulamanız gerekmektedir;
  • WhasApp sürümünün en son olması gerekiyor.
  • Bilgisayar ve cihazda da aktif internet bağlantısının olması gerekiyor.
  • WhatsApp Web uygulamasının bilgisayarınızda açık olması gerekiyor.

Eğer WhatsApp Web uygulamasını kullanmasını bilmiyorsanız da bilgisayarınızı açıp daha sonra arama motoruna WhatsApp web yazın. Ardından cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın ve üst alanda olan üç noktaya tıklayın.

Bu alanda WhatsApp Web seçeneği yer alacaktır. WhatsApp Web’e tıklayıp açılan alanı bilgisayarınızda olan koda tutun. Daha sonra mesajlar ekrana gelecektir ve ayarlar alanında yer alan Duvar kağıdı seçeneğine tıklayın. Duvar kağıdını değiştirdikten sonra tamam seçeneğine tıklayarak duvar kağıdını değiştirmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz