WhatsApp’a Gelebilecek 10 Özellik!

2018’de birçok yeni özelliğin geldiğini gördük. Ancak, bazı özellikler hala online olarak görülmekte. iOS ve Android platformlarında farklı beta sürümlerinde test edilmektedir. Yani, 2019’da, WhatsApp‘ın alabileceği yeni özellikler olacak ve burada bunları inceliyoruz

1.) Ardışık Sesli Mesajlar: Sürekli olarak sesli mesajlar duyabilirsiniz

Bu özellik, Android akıllı telefonlardaki WhatsApp kullanıcılarının sürekli ardışık sesli mesajları çalmalarını sağlar. WhatsApp tarafından iki veya daha fazla sesli mesaj algılandığında işlevsel olacaktır.

2.) Çıkartma Arama: WhatsApp Çıkartmalarını kolayca aramanızı sağlar

WhatsApp, kullanıcılar için istenen etiketi kolayca aramalarını sağlayacak şekilde gerçekten faydalı olabileceğini kanıtlayan başka bir şıklığı test ediyor olabilir. Arama özelliğinin emoji’lerde ve gif’lerde olduğu gibi yakında çıkartmalara da gelebileceği söyleniyor.

3.) Tatil veya Sessiz mod: Yeni mesajlar geldiğinde sessiz sohbetler arşivlenir

Tatil Modu, birkaç hafta önce WABeta Bilgisi tarafından iOS uygulamasında tespit edilen ve çalışmakta olan bir özelliktir. Zaten birkaç müşteriye yayılmaya başlayan ‘Sessiz modu‘ temel aldığı söylenir. Bu özellik, sessiz sohbetleri kullanıcının istediği süre boyunca arşivler.

4.) WhatsApp Bağlı hesaplar: Hesap şifrelerini kolayca kurtarmanızı sağlar

Bu duyurulmamış özellik, hesabınızı dış hizmetlere bağlamanızı sağlar. WhatsApp Business uygulaması için amaçlanmıştır ancak WABetaInfo‘ya göre düzenli uygulamada bazı referanslar da keşfedilmiştir.

5.) Koyu(Karanlık) Mod: Kullanıcı Arabiriminin görünümünü değiştirir

Adından da anlaşılacağı gibi, Karanlık Mod özelliği WhatsApp sohbet koyu arka planına dönecek. Bir süredir çalışmaların sürdüğü bu özellik: YouTube, Twitter, Google Haritalar ve hatta Google Mesajları gibi popüler uygulamalarda sahip olduğumuza benzeyecek. Bu yaklaşan özellik hem Android hem de iOS platformlarında tespit edildi.

6.) İletişim bilgilerini QR ile paylaşın: Bilgilerinizi paylaşmanın kolay ve güvenli yoludur

QR ile iletişim bilgilerini paylaş‘ özelliği, iletişim bilgilerini kolayca paylaşmayı amaçlamaktadır. İletişim bilgilerinizi içerecek bir QR kodu oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu QR kodu paylaşıldıktan sonra, WhatsApp otomatik olarak tüm alanları dolduracak ve kişi kullanıcıların adres defterine eklenecektir. Son zamanlarda Instagram’da yayınlanan Nametag özelliğine benzer şekilde çalışacak.

7.) Çoklu Paylaşım Dosyaları: Aynı anda birden fazla kişiye birden fazla dosya paylaşmanıza izin verir

Bu özellik sayesinde, WhatsApp kullanıcıları bir dosyayı (PDF, ses vb.) Başka bir uygulamadan iki veya daha fazla kişiyle paylaşabilir. Bu özellik, kullanıcılara iletinin gönderilmeden önce bir önizlemesini verir

8.) Videoları doğrudan push bildiriminde görüntüleyin: Uygulamayı açmak ve içeriği izlemek için zaman kazandırır

İOS’ta tespit edilen bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının push bildiriminde aldıkları videoları oynatmasını ve sohbeti açma gereksinimini ortadan kaldırmasını sağlar.

9.) Kişilerin sıralaması: Kişileri sohbet miktarına göre sıralar

Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik kullanıcıların kişilerini kendileriyle etkileşimlerine göre sıralamalarına izin verecek. WABetaInfo tarafından görüldüğü gibi, iyi bir medya değişimi varsa, basit metin mesajları ortalama sıralaması olarak sıralanacak ve mesajı göz ardı etmek kötü sıralama olarak sayılacaktır.

10.) WhatsApp içine kişi ekle: Doğrudan WhatsApp’tan kişi eklemenizi kolaylaştırır

Bu özellik, kullanıcıların WhatsApp’ın kendi içindeki kişileri eklemesini sağlar. Bu özellik kullanıma sunulduktan sonra, WhatsApp eklemek istediğiniz irtibat numarasının bulunduğu ülkeyi seçmenize izin verecek ve WhatsApp telefon numarasını ekleyebileceğiniz ülke kodunu otomatik olarak girecektir.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz