Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a yeni bir güncelleme gelecek. Beta uygulaması için yayınlanan son güncelleme sayesinde karanlık mod kodları yeniden eklendi. Bu durum sayesinde uygulamanın karanlık modda nasıl görüneceğine dair görüntüler ortaya çıktı.

Dünyada birçok insanın kullandığı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, genel olarak uygulanacak bir karanlık mod üzerinde çalışıyor. Bu durum daha önceden sır gibi olsa da şu an için bu durum WhatsApp tarafından saklanmıyor. Karanlık mod uygulaması şirket tarafından daha önce bir güncelleme ile ayarlar menüsünde geçerli olan karanlık mod eklemesinde bulunmuştu. Beta sürümü ile gelen bu kodlar çok uzun sürmedi, kısa bir süre sonra 2.19.123 sürümünde karanlık mod dahil tüm kodlar uygulamadan kaldırıldı.

WhatsApp Karanlık Mod Yakında!

WhatsApp tarafından Android beta uygulaması yani 2.19.139 sürümü ile karanlık mod kodlarını uygulamaya tekrar ekledi. Karanlık mod bu sefer farklı olarak çağrı, durum ve sohbet ekranını da dâhil etti. Ancak bu özelliğin geliştirme aşaması hala devam etmektedir ve beta kullanıcılarına bile henüz yayınlanmadı.

WhatsApp tarafından paylaşılan ekran görüntülerinde, ekranın siyah olduğu karanlık mod yerine arka planda koyu gri bir renk yer alıyor. Karanlık mod yerine artık koyu gri bir arka plan gelecek. OLED ekran kullanıcıları için bu durum pek hoş görünmeyecek. Son olarak kişi isimlerinin metinleri hala yeşil renkte kaldığını yukarıda olan resimde görüyoruz. Ancak söylentilere göre yayınlandıktan sonra beyaz renkte olması bekleniliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz