Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’a gün geçtikçe farklı güncellemeler geliyor. Kullanıcıların memnuniyetini arttırmak için birçok farklı özellik getirilmektedir. WhatsApp uygulaması şimdi de otomatik silinen mesaj özelliğini yeni güncelleme ile kullanıcılarla buluşturacak. Çoğu kullanıcı tarafından beklenen bu özellik yani WhatsApp otomatik silinen mesaj özelliği uygulamaya dahil olacak.

Viber, Line, Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında yer alan özellik WhatsApp uygulamasında yer almıyordu. 2.20.84 ve 2.20.83 versiyonu ile WhatsApp uygulamasında otomatik silinen mesaj özelliği yerini alacak. Şu an için test aşamasında olan özellik kısa bir süre sonra kullanıcılarla buluştuktan sonra, bir saat, bir ay, bir yıl sonra attığınız mesajları silebileceksiniz. İlk olarak zamanlama ayarı yaptığınız uygulamada daha sonra göndermiş olduğunuz mesajın belli bir zaman sonra kendi kendine yok olmasını sağlayabiliyorsunuz.

Peki bu güncelleme ne zaman gelecek? Güncellemenin ne zaman geleceği konusunda şu an için bir bilgi sahibi değiliz ancak kısa bir süre sonra kullanıcılarla buluşacaktır. WhatsApp uygulamasının rakiplerinden biri olan Telegram uygulamasında otomatik mesaj silme özelliğini saniye bazında da ayarlayabilirsiniz.

Şu an için WhatsApp uygulaması bu özelliğe sahip değil ancak Telegram uygulamasında yer alan özelliğe yakın bir ayarda kullanıcılarla buluşacak. Bazı uygulamaların diğer uygulamalara göre daha geç güncelleme alması aynı zamanda WhatsApp kullanıcılarının diğer uygulamalara geçiş yapmasına neden olmuştur. Güncelleme geldiği zaman detayları paylaşacağız, takipte kalın…

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz