Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp sayesinde arkadaşlarımızla sohbetimizi bu alandan gerçekleştirebiliyoruz. WhatsApp uygulaması son dönemlerde kendini daha da fazla geliştirmeye başladı. Facebook’un bünyesine geçen WhatsApp, sesli görülme, görüntülü konuşma, durum atma gibi işlemlerinin ardından. WhatsApp Web uygulasını da getirdi. Telefona ihtiyaç duymadan bilgisayar ve tabletimiz de kod sistemi sayesinde WhatsApp’ı yansıtabiliyoruz.

Telefonu izinsiz alıp kullananların eline WhatsApp uygulamamız geçebilir. Bu durum da sizi rahatsız edebilir. Özel mesajlarınızın yer aldığı alana başkalarının girmesini istemiyorsanız, özel olarak Whatsapp uygulamasına şifre koyabilirsiniz. Android kullanıcısıysanız ve WhatsApp uygulamasına şifre koymak istiyorsanız, üçüncü parti uygulamalarını indirebilirsiniz.

Android kullanıcıları Smart AppLock uygulamasını indirebilir. Bu uygulama sayesinde sadece WhatsApp değil istediğiniz uygulamaya şifre koyabilirsiniz. Kilit durumunu seçerek uygulamaya şekil, PIN ya da parmak izi ile şifre koyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Smart AppLock dışında, Lock For WhatsApp uygulamasını da indirebilirsiniz. Bu uygulamanın mantığı da Smart AppLock gibidir. İndirip daha sonra WhatsApp uygulaması için şifre kurabilirsiniz.

iOS kullanıcısıysanız ve WhatsApp uygulamasına şifre koymak istiyorsanız, AppStore’da yer alan uygulamalar üzerinden şifre koyma işlemini gerçekleştiremezsiniz. AppStore güven açısında böyle bir duruma müsaade etmez. Cihazınızda Jailbreak yer alıyorsa Cydia uygulamasını yükleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasını güvene alıp nasıl şifre koyacağınız konusunda yardımcı olacağız. Merak ettiğiniz soru ve görüşleriniz varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz