Mesajlaşma konusunda neredeyse herkesin tercih ettiği WhatsApp uygulaması çok farklı bir özellik ile yakın zamanda kullanıcılarla buluşacak.

Günlük hayatta mesajlaşma dışında görüntülü arama, sesli arama olarak da kullandığımız popüler uygulama tatil modunu getiriyor. Sık olarak kullancığımız bu uygulama sadece tek mesajlaşma değil aynı zamanda grup şeklinde de birçok kişiyle konuşabiliyoruz.

Bu yazımızda da grup mesajlarına gelecek olan güncellemeden bahsedeceğiz. Birçok grupta yer alıyorsanız ve bu gruplardan çıkamıyorsunuz ama sürekli arşive alıyorsanız sizin için bu güncelleme sevindirici olacak. Grupları arşive alıyorsanız ve gelen mesajlar sonucu tekrar sohbetler baş kısımda yerini alıyorsa bu durum sizi için can sıkıcı olabilir. bu güncelleme sayesinde arşiv seçeneğini kullanarak istenmeyen sohbetleri alt kısma alabilirsiniz. Tatil modu sayesinde istemediğiniz grup mesajları alt kısımda yerini alacaktır.

 

Android 2.19.101 sürümü ile şirket bu özellik üzerinde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Kısaca gelen güncelleme ile mesajlarınız arşivden çıkmayacaktır. Şu an bile telefonunuzda sohbetleri ne kadar arşive alsanız da mesaj gelmesi sonucu sohbet arşivdem çıkacak ve üst kısımda yerini alacaktır. Bu durumdan rahatsız siz de rahatsız oluyorsanız WhatsApp tatil modu kurtarıcınız olacak.

Yakın zamanda gelmesi beklenen güncellemede başka özellik olup olmayacağı şu an için bilinmiyor. Ancak edinilen bazı bilgilere göre tatil modu özelliği arşivlenmiş sohbetleri yoksay şeklinde karşımızda olacaktır. Gelen güncelleme sonucu istemediğiniz sohbet en üst kısımda yerini almayacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz