Yakın zaman içerisinde WhatsApp da yer alacak olan ve şuan test aşamalarının sürüyor olduğu WhatsApp da para gönderme işlemi hakkında ve WhatsAppdan para transferinin nasıl gerçekleşeceği ile ilgili detaylara yer vereceğiz.

Şuan için her ne kadar test aşamasında olsa da artık uzakta olan eşinize, arkadaşınıza ya da çocularınıza kolay bir şekilde WhatsApp üzerinden para gönderme işlemi yapabileceksiniz. Şu an için bu uygulama Hndistan’da beta sürümü şeklinde yer alıyor.

WhatsAppPayments şeklinde yer alan bu sistem, parayı gönderen ya da parayı alan alıcının WhatsApppayments özelliğinin kullanıma açık bulundurması ve banka hesabının ise bu uygulamaya bağlantılı olması gereklidir. Şimdi ise gelin para transferi, gönderme nasıl yapılır? bunu detaylandıralım.

WhatsApp da Para Nasıl Gönderilir?

Bu özellikten faydalanabilmek için WhatsApp> Ayarlar > Ödemeler > Ek > Bu alandan “Ödeme”  kısmına işaretleme yapılarak aktif hale döndürlmesi gerekmekte. Daha sonra ise karşınıza çıkan şartları, politikaları kabul ettiğiniz zaman bir metin bidirimi yer alacak. Bu işlemi de onayladıktan sonra çıkıyoruz.

Bir sonraki adım ise Listenden Banka Bilgilerinin belirlenmesidir. WhatsApp’ın kullanıldığı telefon bilgilerinin bu banka bilgilerinde kayıtlı olduğundan emin olunması gereklidir.

Güvenlik bilgilerinin doğrulanması UPI hesabı bulunmuyor ise bir hesap oluşturulması gereklidir. Daha sonra ise para göndermek için kullanıcı adını ve gönderilmesi istenilen tutar yazılarak karşı tarafa havale ya da eft işlemi gerçekleşirilebilir.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz