Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, popülerliğini yeni özellikleri ile korumaya devam ediyor. WhatsApp uygulamasında uzun süredir beklenen özelliklerden biri de çoklu cihaz desteğidir. Uygulamanın son beta sürümünde ortaya çıkan bilgiye göre; uygulama birçok cihazda aktif bir şekilde kullanılabilecek. WABetalnfo’ya göre Facebook, önümüzdeki günlerde WhatsApp uygulamasında aynı hesabın 4 farklı cihazda kullanılmasına izin verecek.

Bu durum özellikle işletme hesaplarını sevindirdi. Popüler mesajlaşma platformu olan WhatsApp üzerinden sadece bir cihaz bağlantı kurabiliyor. Bilgisayar ya da tablet ile Web WhatsApp üzerinden bağlantı kurunca en fazla iki yerden uygulamayı kullanabiliyorsunuz. WhatsApp bu duruma çare buldu ve getireceği güncelleme sayesinde bu durum değişecek.4 cihaza kadar desteklenecek olan bu özellik SMS ile gelen doğrulama kodu ile gerçekleşecek.

WhatsApp web uygulamasına QR kod ile erişim sağlanıyor. Eğer telefonun şarjı biterse ya da internet koparsa bağlantınız da kopuyor. Fakat güncelleme ile gelen bu özellikte böyle bir durum olmayacak. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz