WhatsApp Android uygulamasına kısa süre önce mesajlarınızı parmak izi ile koruyabilmeniz için parmak izi kilidini getirdi. Çok uzun bir zamandır beklemiş olduğumuz bu özellik geçte olsa sonunda geldi. İşte detaylar…

WhatsApp uygulamasında yapmış olduğumuz görüşmeleri kimselerin görmesini istemeyiz. Buna ek çözümler her geçen gün artış elbet gösteriyor. Kısa süre önce ise iOS kullanıcılarına parmak izi kilidi gelmiş ve Android kullanıcıları da bu çözümün getirilmesini talep etmişti.

Beklenen özellik sonunda geldi!

WhatsApp’ın Android uygulamasının son güncellemesinde yeni özellik olan parmak izi kilidi getirildi. Uçtan uca şifreleme yönteminden sonra en güzel güvenlik çözümü bu oluyor. Bu bakımdan veriler güvende oluyor ve şifre unutma sıkıntıları daha az bir seviyeye iniyor.

WhatsApp‘ın Android uygulaması cihazın kilitli olmadığı durumlarda bile kilitliyor. Uygulamanın iç ayarlarından Gizlilik kısmına gelerek seçenekleri kendiniz değiştirebilirsiniz. Kısacası kilidin anlık yada 1 dakika hatta 30 dakika seçeneğini kullanabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak parmak izi kilidi açıkken bildirimlerde mesajların içerik kısmının gösterilmesini ister açık ister kapalı yapabilirsiniz. Açık konuşmak gerekirse güvenlik konusunda Android iOS’un çok gerisinde geliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz