Whatsapp, herkesinde bildiği üzer ücretsiz bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulamanı n milyonlarca kullanıcısı mevcut. Burada insanlar görüntülü konuşabilir, mesajlaşabilir ve durum paylaşabilir. Tıpkı snapchat hikayeleri gibi. Ancak bazıları burada ajanlık yapmak isteyebilirler. İstedikleri kişinin son görülmelerini ne zaman girip çıktıklarını takip etmek isteyebilir. Peki bu nasıl yapılır?

WhatsApp yeni özelliğini duyurdu

Whatsapp’ta kişiyle olan sohbete girdiğinizde kişi adı altında o kişinin saat kaçta ve hangi tarihte en son whatsapp’a girdiği yazar. Buradan son görülmesi açık kişilere bakabilirsiniz. Ancak siz gizlilik ayarlarınızdan kendiniz için bu özelliği pasif hale getirirseniz hiçi kimsenin son görülmesini göremezsiniz.

Mesajları ‘Görüldü’ Yapmadan Okuma
Mesajlaştığınız kişi mesaj attı ve sizin o anda başka bir işiniz varsa ancak atılan mesajı da merak ediyorsanız , mesajları görüldü yapmadan okumanız mümkün. Nasıl mı?
Yapmanız gereken telefonu uçak moduna almak ve mesaja bakmak. Öte yandan sohbeti “okunmadı” olarak işaretleyebilirsiniz. Tüm bu özelliklerin yanısıra, istediğiniz kişilerden gelen medyanın galerinize düşmesini istemiyorsanız kişi bilgisine tıklayarak medya görünürlüğünü ‘hayır’ olarak değiştirerek yapabilirsiniz. Mesajlarınızı komple silebilirsiniz. Bunun için sohbete basılı tutup çöp kutusu simgesine basmanız yeterli.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz