İyi bir arkadaşının mesajlarına cevap vermesinden bu yana uzun zaman geçti mi? Belki gönderdiğiniz komik videolara cevap vermediler ya da WhatsApp’taki çağrılarınızı cevaplamadılar mı? Ya engellendiysen? Öğrenmenin iki yolu vardır: doğrudan kişiye sorun (eğer onları avlayabiliyorsanız) veya bir dizi ipucu kullanarak çalışın! İşte ikincisi nasıl yapılacağı.

WhatsApp’ta bir kişiyi engelleme

WhatsApp, bir nedenden dolayı başka bir şey yapmak istemediğiniz kişileri engellemenizi sağlar. Artık belirli bir kişiden sürekli aramalar veya can sıkıcı mesajlar almak istemiyorsanız, kişi listenizden sıkıntıyı seçip Ayarlar> Diğer> Engelle seçeneğine gidin ve Tamam‘ı seçerek onaylayın . Az önce engellediğiniz kişi artık size mesaj gönderemez veya sizi arayamaz.

Bununla birlikte, bir süredir bir veya daha fazla kişiye WhatsApp ile gönderilen mesajlara bir cevap gelmediyse, bunun nedeni şu olabilir: siz engellenmişsiniz! Eski kız arkadaşınızın kara listesinin veya eski arkadaşınızın kara listeye girip girmediğini öğrenmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmektir.

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğim nasıl kontrol edilir

1. Söz konusu WhatsApp ilgili kişisinin son çevrimiçi durumunu doğrulayın.
Avukat olduğunuz için (itiraf edin!) Çok iyi biliyorsunuz ki, kişinin adının gösterildiği WhatsApp’ın üst kısmında görüntülenen yeşil çubuktan, kişinin en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz. Eğer bir süredir bu bilgilere erişiminiz olmadıysa, üç olasılık vardır: engellenmiş, kişisel bilgilerinizi gizlilik menüsünde özel ayarları seçerek bu bilgiyi paylaşmamaya karar verdiniz veya paylaşmamaya karar verdiniz. son çevrimiçi durumunuz kendiniz (bu durumda kişileriniz için de aynı verileri göremezsiniz).

Kişinizi çevrimiçi olarak yakalarsanız, güvende olursunuz, engellenmediniz.

2. Bir mesaj gönderin ve onay işaretlerini kontrol edin

WhatsApp’ta engellenip engellenmediğini öğrenmenin başka bir yolu da, kişinize bir mesaj göndermek ve görüntülenen onay işaretlerini saymaktır: tek bir onay işareti, mesajın başarıyla gönderildiği anlamına gelir; iki onay işareti, alıcının mesajı aldığını gösterir, iki mavi onay işareti mesaj alındı ​​ve okundu! Ne yazık ki, sizin için, ancak Ayarlar> Hesap> Gizlilik kısmına erişerek , son çevrimiçi durumdaki gibi okundu onaylarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Durum daha da karmaşık hale gelir, özellikle tek bir onay işaretinin, alıcının telefonunun kapalı olduğunu (nadiren, ancak yine de mümkün) şebekeye bağlı olmadığını veya ekranda bildirildiğini gösterdiğini düşünüyorsanız, WhatsApp uygulamasını açmadan (iPhone sahipleri arasında yaygın).

Android bildirim ayarları nasıl değiştirilir?

3. Kişinin profil fotoğrafını kontrol edin

Kuşkusuz, WhatsApp’ta gerçekten engellenip engellenmediğini kontrol etmenin en etkili püf noktasıdır, çünkü kara listeye alındıktan sonra, kişinizin profil fotoğrafını artık göremezsiniz. Profil resminin yerine, gri bir simgeyi, herhangi bir profil resmini yüklememeye karar vermiş olan kişiler için listelediğiniz bir adamın silueti ile bulacaksınız.

Bununla birlikte, rahatsız edici temas hiçbir zaman profil fotoğrafı kullanmadıysa, bu numara bile engellenip engellenmediğinden emin olmanıza yardımcı olmaz.

4. Kişiyi yeni bir gruba eklemeyi deneyin

Leo Boss tarafından önerildiği gibi, başka bir yol da bir grup oluşturmak ve sizi engelleyebileceğinden şüphelendiğiniz kişiyi eklemeye çalışmaktır. Onları gruba ekleyemiyorsanız, bu muhtemelen engellenmiş olduğunuz anlamına gelir.

Çevrimiçi görünmeden bir WhatsApp mesajına nasıl cevap verilir?

Gördüğünüz gibi, WhatsApp’ta engellendiğinizi yüzde 100 doğrulamanın bir yolu yok ve bu bir kaza değil. Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasının resmi web sitesinde belirtildiği gibi, geliştiriciler, bağlantılarımızdan birini engellediğimizde gizliliğimizi korumak için bu belirsizliği korumaya karar vermiştir. Kara listeye alınmış olup olmadığınızı bulmak için tek yapmanız gereken, ipuçlarını bir araya getirmek ve biraz sezgi kullanmaktır.

Engellenirseniz, gönderilen tüm mesajların, kilidi açılmış olsanız bile / asla alıcıya teslim edilmeyeceğini unutmayın. Aynı zamanda, bir kişiyi engellediğinizde, WhatsApp kişi listesinden çıkarılmayacak, fikrinizi değiştirmeniz durumunda orada kalacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz