Sanal alemin insanların kişisel ve özel bilgilerinin her geçen gün biraz daha fazlasını barındırması itibariyle güvenlik önlemlerinin de daima üst düzeyde tutulması gerekiyor. Konusu ne olursa olsun bulunan şahsi verilerin kolay ulaşılabilir olması kullanıcıları hem maddi hem de manevi anlamda etkiliyor. Özellikle bankacılık gibi maddi anlamda zarar getirecek durumlar gibi özel hayatın ifşa edilebileceği iletişim platformlarındaki yazışmaların da korunması gerekiyor. Bunun farkında olan Whatsapp geliştiricileri de güvenlik katsayısını arttırarak iki adımlı doğrulama sistemini getirdiler. Kullanıcılar artık içleri rahat edecek biçimde yazışmalarını gerçekleştirebilecekler. Peki Whatsapp iki adımlı doğrulama nasıl yapılır?

Tanıtılan yeni sistemin yansıtılmasıyla beraber entegre işleminin tamamen hallolmasıyla istenilen verimde çalışması kısmı biraz zaman alacak gibi görünüyor. Whatsapp hesaplarına ve yazışmalarına ilave güvenlik önlemi katan sistemin sadece isteyen kişilerin kullanılmasının sağlanması da ekstra olarak beğeni toplamış.

whatsapp-iki-adimli-dogrulama-nasil-yapilir

Basit adımlarla etkinleştirilebilecek olan Whatsap iki adımlı mantığı yine rahatlıkla devre dışı da bırakılabiliyor. Böylece parolanızı unuttuğunuz taktirde hesabınıza ulaşamamnız gibi bir durum gerçekleşmiyor. İlk Whatsapp kurulum aşamasındaki numaranızı doğrularken özelliği kullandıysanız önceden oluşturduğunuz altı haneli parolayı girmelisiniz. Eğer şifreyi unuttuysanız çift adımlı doğrulamanın devre dışı kalması için mail adresinize gelen linke tıklayarak işlemi yapabiliyorsunuz.

Whatsap İki Adımlı Doğrulama’yı Aktifleştirme

Whatsapp uygulamasını açıp Ayarlar sekmesine tıklayın ardından Hesap kısmına gelin. İki Adımlı Doğrulama’yı seçip Etkinleştir deyin. Altı haneli şifrenizi oluşturun ve sonrasında şifreyi unutursanız bağlantıyı alacağınız mail adresinizi girin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz