Bir WhatsApp hesabını ilk oluşturduğunuzda , telefonunuzun kişi listesine erişmenizi sağlayan mevcut telefon numaranızı kullanarak kaydolursunuz ancak telefon numaranızı bazen gizlemek isteyebilirsiniz. Peki, telefon numaranızı WhatsApp’ta gizlemenin bir yolu var mı?
Ne yazık ki, telefon numaranızı WhatsApp’tan gizlemenin basit bir yöntemi yoktur – hizmete kaydolmak için geçerli bir telefon numarası kullanmanız gerekir. Ancak bu, gerçek numaranızı kullanmanız gerektiği anlamına gelmez.

WhatsApp’ta Telefon Numaranızı Gizleme
Belirtildiği gibi, bir WhatsApp hesabı oluşturmak için bir telefon numarası kullanmanız gerekir. Ancak gerçek telefon numaranızı gizlemek istiyorsanız, hesabınıza bağlanmak üzere bir yazıcı numarası almak için birkaç çevrimiçi hizmetten birini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için kullanabileceğiniz hizmetlere bir göz atalım.

Yeni Bir Telefon Numarası Alma
Google Voice en iyi seçimimizdir ve amaçlarımız için mükemmeldir. Kişisel ve ticari hizmetler sunar ve hem web hem de mobil cihazlarda sık sık güncellenir. Ses, numaranızı aramaları yönlendirmek, Amerika Birleşik Devletleri’nde ücretsiz telefon görüşmeleri yapmak ve ailenize ve arkadaşlarınıza kolaylıkla mesaj göndermek için kullanmanıza bile olanak tanır.

Yeni Bir WhatsApp Hesabı Oluşturmak
Yeni bir numara aldınız ve hesabınızı oluşturmaya hazırsınız. WhatsApp hesabınızdan tamamen çıkış yaparak başlayın. WhatsApp için giriş ekranına ulaştığınızda, WhatsApp, hesabınızı kaydettirmek ve cihazınızı doğrulamak için telefon numaranızı isteyecektir. Mevcut telefon numaranızı girmek yerine, Google Voice aracılığıyla oluşturduğunuz ikincil numarayı (veya seçtiğiniz alternatifi) girin.
“İleri” ye basın, WhatsApp sizden numaranızı doğrulamanızı isteyecektir. Numaranızı doğru girdiğinizden emin olun ve sonraki adıma geçmek için “Tamam” ı tıklayın. Bundan sonra WhatsApp, doğrulama kodunu otomatik olarak algılayabilmesi için SMS mesajlarınızı görüntülemeyi isteyecektir. Bu normalde çok uygun olsa da, WhatsApp’ın bunu yapmasına izin vermeyin.

Metin, cihazınızın SMS gelen kutusuna değil, Google Voice veya Talkatone numaranıza gittiğinden, WhatsApp telefonunuzdan kodu algılayamayacaktır. Bunun yerine, doğrulama kodunu manuel olarak girmek için “Şimdi Değil” seçeneğini tıklayın.
Kodunuzu aldıktan sonra, cihazınızdaki alana altı haneyi girin. Ardından, WhatsApp hesabınız için bir ad girmeniz istenecektir (bu daha sonra her zaman değiştirilebilir) ve bu yapıldığında yeni gelen kutunuza yönlendirileceksiniz. Artık hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz