Çevremizdeki neredeyse herkeste görebileceğimiz işletim sistemi ile donatılmış akıllı cihazlar, üçüncü parti uygulamaların dahliyle efektif bir hal kazanıyor. Böylece insanlar istedikleri işlemleri yerine getirip hareket alanlarını genişletiyorlar. Kaldı ki bu üçüncü kişilerin hazırladığı ekstra programların çalışmasını sağlayan işletim sistemleri olsaydı dünyanın geneli için çok cezbedici bir hali olmazdı. Salt profesyonel, uzmanlık gerektiren alanlarda bilgisayarları görürdük. Lakin öncelikle masaüstü bilgisayarlarda gördüğümüz bilişimin yepyeni bir çağa giriş yapmamızı sağlayan bu yapılar, Microsoft önderliğinde hayatımıza değişik boyutlar kattı. Zamanla bilgisayara bağlı kalmayıp mobilize halde de teknolojinin nimetlerinden faydalanma isteği ortaya çıkınca telefonlarla bu bahsetttiğimiz sistemler birleştirildi ve akıllı sıfatı ortaya çıktı. Şimdilerde belki 0 yıl öncesine kadar teknolojik ürünlerdne uzak duran kişiler dahi en basintden WhatsApp uygulmasını aktif biçimde kullanılıyor. Dünyanın en büyük anlık mesajlaşma servisleri WhatsApp’tan söz ederken de elbette bize kattığı pozitif yanlardan da bahsetmek lazım. Söylediğimiz üzere yeni telefon kullanmaya başlayanların bile rahatlıkla çözebileceği arayüz ile hizmet verirken yer kaplamayışı, işlevselliği, hızı kendisine vazgeçilmez özelliğini katıyor. Halihazırda fotoğraf, gif ve benzeri şeyleri arkadaşlarımıza gönderebilirken uzun süredir video ve dosya transferi de yapabiliyoruz. Böylece sadece kişiler veya cihazlar arası değil, platformlar arası da dosyaları taşıyabiliyoruz. Ancak bazılarımız video gönderme aşamasında sorun yaşıyor ki yöneticilerin de işleyişi zora sokmamak için kasıtlı yaptığı hareket bu. 16 MB’lık sınır, uzun ve yüksek boyutlu video göndermeyi engelleyince bizler de WhatsApp’ta yüksek boyutlu videolar nasıl gönderilir başlığında problemin çözümünü anlatıyoruz.

Herhalde akıllı cihaz satın alanların genel çoğunluğu önce WhatsApp’ı kuruyordur. Rehberimizdeki insanlarla hızlı ve kolay iletişimin akla gelen ilk adresi olunca milyonluk kitleden söz ediyoruz demektir. Hem kullanıcı kitlesini konsolide etmek hem de yenilerini katabilmek amacıyla son dönemde getirilen yeniliklerden hepimiz haberdarız. Özellikle Facebook’un uluslararası çapta bir şirkete dönüşmesi ve sektörde boy gösteren tüm yapıları kanatları altına almasının adımlarından WhatsApp’ın el değiştirmesi sonucunda herkesin dikkatini çekecek majör değişikliklere imza atıldı. Temel detaylara yenileri katılırken çoğu kişinin Snapchat’ten taklit edildiği iddiası bulunan story yani hikayeler fonksiyonu da devreye girmişti. Kısacası ilgi çeken detayları yazılıma eklemeye devam ederken basit sebeplerle yükleyenleri de unutmayacak şekilde çalışamalar devam ediyor. Son dönemlerde video gönderimi sırasında WhatsApp’ın 16 MB’lık sınırı yüzünden işlemi gerçekleştiremeyenler bildirimler, mailler yollasalar da belirtilen değerin üstüne çıkılamadı. Bizler debu yazımzda yüksek boyutlu videolar için WhatsApp’a konulabilecek boyuta indirme işlemini gerçekleştiren sıkıştırma yöntemini sunuyoruz.

WhatsApp’ta Yüksek Boyutlu Video Göndermek

Video düzenleme konusuna değindiğinizde onlarca alternatif var. Eğer ki siz sadece WhatsApp’ta gönderebileceğiniz yüksek boyutlu videoların sıkıştırlması noktasında kullanacaksanız belirttiğimiz uygulamayı indirdiğinizde hızlı biçimde sonuca ulaşacaksınız.

whatsapp-yuksek-boyutlu-videolar-nasil-gonderilir

Androd telefonlar için Google Play Store’dan, iPhone’lar için AppStore’dan edinebileceğiniz VideoShow adındaki uygulama sayesinde kolayca video düzenlemesi yapabilirsiniz. Çeşitli adımlarla videolarınızı 16 MB’in altına düşürüp WhatsApp’tan yollayabilirsiniz.

[appbox googleplay com.xvideostudio.videoeditor]

[appbox appstore 983621648]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz