Whatsapp, kişilerin sesli, görüntülü ve yazılı olarak iletişimde oldukları bir mesajlaşma ağıdır. Bu platformdan sesler, resimler, videolar hatta büyük dosyalar gönderebilir ve alabilirsiniz. Ancak bu dosyalar telefonlarımızda çok büyük bir yer kaplıyor ve birçok kullanıcı için bu durum büyük bir sorun teşkil ediyor. Ama panik yapmayı bırakıyoruz çünkü, whatsapp bunun için harekete geçti!

WhatsApp’ın telefonunuzdaki depolama alanını nasıl kullandığını yakında daha kolay görebilecek ve yönetebileceksiniz. Ağustostan bu yana yolda olduğu bilinen yeni işlev, WABetaInfo tarafından uygulamanın yükleme dosyalarında keşfedildi.

WhatsApp’ın şu anki sürümünde veri ve depolama seçeneklerine gittiğinizde uygulamanın telefonunuzda ne kadar yer kullandığını görebiliyorsunuz. Ve her sohbette indirilen tüm dosyalar için silme seçeneği de bulunuyor. Başkaları üzerinden iletilen dosyaları silmeye yönelik bir seçenek de sunulacak, böylece elinizde yalnızca arkadaşlarınızın ve ailenizin çektiği fotoğraflar kalacak. Paylaşılan dosyaları yaşa ve boyuta göre sıralamanız da mümkün olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz