Merhabalar, bugün sizlere WhatsApp’tan virüs bulaşır mı? Sorusuna cevap vermek için bazı bilgileri açıklayacağız. İşte detaylar..

WhatsApp tüm dünya genelinde en bilindik veya popüler mesajlaşma uygulaması diyebiliriz. Bunun yanı sıra hayatımızın birçok kısmını bu platformda iletişim kurarak geçiriyoruz. Peki WhatsApp’tan virüs bulaşır mı? Gelin beraber düşünelim…

WhatsApp’tan virüs bulaşır mı?

WhatsApp mesajlaşma uygulaması Android ve iOS Platformunda çok fazla kullanılıyor. Peki WhatsApp’tan virüs bulaşır mı? Evet bulaşabilir. Nasıl mı? Hemen cevaplayalım.

WhatsApp uygulaması üzerinden özellikle Android kullanıcıları tarafından birçok dosya gönderilmekte. Buna APK dosyaları da dahil diyebiliriz. Karşıdaki kişiye gönderilen APK tarzı dosyalar sizi tehdit ediyor. WhatsApp üzerine size gönderilen APK dosyalarını herhangi bir amaç için kurduğunuzda güvenilir olmayan kaynaklar size CPU error gibi sorunlar oluşturabilir. Kimi APK’lar kişisel bilgilerinizi çalabilecekken, kimi APK’lar ise, arkaplanda madencilik işlemi yaparak, telefonunuzun ömrünü kısaltmaktadır.

iPhone kullanıcıları ise dosya alışverişini normal yolla yapamadığı için, daha fazla güvenilir oluyor. Ancak jailbreakli iPhone’lar içinde bu saydığımız maddeler geçerli. Telefonlarınıza WP üzerinden gönderilen tüm dosyaları alıp yüklemeyin. Yüklemek istediğiniz uygulamalar varsa eğer, geliştiricinin kendi sitesi üzerinden veya mağazalarınızdan yüklemeyi tercih etmelisiniz.

Sizlerinde Whatsapp soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz