Bu yazımızda Wi-Fİ şifrenizi nasıl değiştirebileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Modeminizin desteklediği ölçüde kablo bağlantısına gerek duymadan internete girişi sağlayabiliyorsunuz. Teknolojinin ilerlemesi ile beraber evinde internet olmayan kişinin sayısı çok azdır. Wi-Fi bağlantıları sayesinde sınırsız bir şekilde internet kullanımını gerçekleştiriyorsunuz. Kendi evinizde ya da başka bir mekanda Wi-Fi ağına bağlanmak için modem şifresini alarak giriş yapıyorsunuz.

Yeni interneti bağlatan kullanıcılar, internet şifresini modem altında görecektir ve internet şifresi zor karakterlerden oluşmaktadır. Başka birine şifreyi verirken zorlanıyorsanız sizin aklınızda daha kalıcı olacak bir şifre uygulamasında bulunabilirsiniz.

Şifre değişimini gerçekleştirmek için Router’ınıza bağlanmanız gerekir ve ancak bu alandan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Wi-Fi şifresini değiştirmek için ilk yapmanız gereken, IP adresini öğrenmek olacaktır.

Adresi öğrendikten sonra ara yüze girmek için kullanacağınız adres yer alacaktır. Modem kutusunda yer alan kitapçıklarda bu adresinizi bulabilirsiniz. Daha sonra Win+C tuşuna basın ve ardından çalıştır alanında yer alan boşluğa cmd yazın. Komut penceresi açıldığı zaman komut satırı üzerine ipconfig yazın. Varsayılan ağ geçici yazan alanda yer alan IP ve arayüz IP olarak adlandırılacaktır.

Bu adresi kopyalayarak Wi-Fi şifresini değiştirme aşamasına geçebilirsiniz. IP adresini web tarayıcınızda aratın ve modem arayüzü çıkan alana şifre ve kullanıcı adını girin. En son olarak kablosuz ağ ayarlarına girin ve bu alanda güvenlik kısmına giderek parola alanından şifre değişikliğinde bulunabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz