Wi-Fi modeli nasıl öğrenilir?

 
Wi-Fi İttifakı, teknolojinin farklı nesillerini tanımlamak için kullandığı sürüm sisteminin sezgisel olmadığını yada ortalama tüketici tarafından anlaşılması kolay olduğunu nihayet belirtti.
 
Bu aydınlanmanın gerçekleşmesi on yıllar sürmesi şaşırtıcı, ama iyi haber şu ki Wi-Fi nesillerinin sürüm numaralarına sahip olduğu gerçeğini artık biliyoruz ve bu teknik bilgi seçim yapabilme şansımızı haliyle ortaya çıkardı.
 
Yani, daha önce 802.11n olarak bilinen numara şimdi Wi-Fi 4‘tür. 802.11ac olarak bilinen numara Wi-Fi 5 olurken yaklaşan 802.11ax numarası Wi-Fi 6 olarak adlandırılacak.
 

 
1, 2 ve 3‘e ne olduğunu merak ediyorsanız, Wi-Fi İttifakı artık pek fazla konuşmuyor çünkü artık çok fazla kullanılmıyor. Referans olarak, bunlar nasıl atandı: 802.11b Wi-Fi 1, 802.11a Wi-Fi 2 ve 802.11g Wi-Fi 3‘tür.

 


 
Gelecekte, telefonunuzun veya dizüstü bilgisayarınızın bir ağa bağlanmadan önce hangi bir Wi-Fi sürümünü sunduğunu ve hangi Wi-Fi sürümüne bağlı olduğunuzu göstermesi durumunda şaşırmayın. Bu beklenen şekilde durum gelişirse otel , kulüp ve restoran gibi topluluğun olduğu alanlarda birden fazla Wi-Fi olur ve hangisinin daha iyi performans göstereceğini anında anlarsınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz