İnternet teknolojileri gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. İnternet bağlantısını ise ikiye ayırıyoruz. Hem kablolu bağlantı hem de kablosuz bağlantı olarak sınıflandırabiliriz.

Kablosuz ağ bağlantıları konusunda ilk akla gelen ise güvenlik oluyor. Bu bakımdan kablosuz ağlarımıza Wifi bağlantısı için bir şifre belirliyoruz. Modem üretildiği sırada varsayılan Wifi şifresi de üretildiği için modemlerin alt kısımlarında yazar ve bu şifre değiştirilebilir.

Wifi Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Wifi şifremi unuttum nasıl değiştirebilirim? Wifi şifremi unuttum nasıl bulabilirim? Sorularınız için en basit yöntem, müşteri hizmetlerini aramak oluyor. Müşteri hizmetlerini aradığınız an sizlere bazı güvenlik soruları soracaklar. Ardından ise gerekli teknik destek sağlanacak ve Wifi şifreniz değiştirilecektir.

Modem Arayüzünden WiFi Şifresi Öğrenme

Wifi şifresini unuttuysanız eğer modem arayüzünden şifrenizi öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak modem arayüzüne girmeniz gerekiyor. Modem arayüzüne girdiğiniz taktirde ister şifrenizi değiştirin, ister unutulan şifrenizi öğrenin.

Modem arayüzüne girmek için modemden modeme değişiklik gösteren bir ip vardır. Genelde 192.168.1.1 veya 192.168.1.2, 192.168.2.1, 192.168.0.1 yada 10.0.0.2 gibi IP adreslerinden birini deneyebilirsiniz. Tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna bir tanesini yazın. Modeminizin altında modem arayüzü şifreleri yer alıyor. Yoksa bile Google’dan modem markanızı yazıp öğrenebilirsiniz. Modem arayüzüne girmek için açılan sayfaya kullanıcı adı ve şifreyi girebilirsiniz. Ardından Kablosuz bağlantı kısmına tıklayıp şifreyi değiştirebilir veya görebilirsiniz.

Eğer yapamadığınız veya takıldığınız bir yer olursa yorum kısmından destek alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz