Herkesin merakla beklediği Windows 10 güncellemesinin ekran görüntüleri sızdı. Bu sızıntıya bakılırsa Windows 10 ile tanışmaya pek fazla vakit kalmadı gibi görünüyor.

Ekran görüntülerine göre Microsoft pek çok yeniliğin peşinde olabilir. Bu yenilikler özellikle telefonlara gelen bildirimler yönünde olabilir. Windows 10 ile çalışan telefonlarda LED bildirimlerini aktif hâle getirmek isteyen Microsoft, kullanıcıların deneyimlerini geliştirmeyi ve üst seviyede tutmayı amaçlıyor.

windows 10 for phones leak

Windows 10 ekran görüntülerini sızdıran kaynaklar güncellemenin pek çok arayüz iyileştirmesini ve bildirim yeniliklerini kapsadığını belirtiyor. Artık uygulamalar sesleri, titreşimleri, banner özelliğini ve LED’leri bildirim olarak kullanabilecek. Bilindiği gibi hem BlackBerry işletim sistemi hem de Android işletim sistemi uzun süredir LED bildirimlerini desteklemekte. Bununla birlikte Microsoft’un güncelleme ile getireceği LED bildirim desteğinin her uygulama için farklı renkleri içerip içermeyeceği henüz bilinmiyor. Lumia 730 ve Lumia 930 telefonların ise bu yeni özellik yönünden daha avantajlı olduğu söylenebilir.

Windows 10 ile gelecek özelliklerden biri de kullanıcıların artık telefondaki Microsoft hesaplarını kaldırmak için telefonu fabrika ayarlarına döndürmeye gerek duymamaları. Eğer birincil Microsoft hesabınızı kaldırmak isterseniz bunu kolaylıkla yapabileceksiniz. Telefonu resetlemenize gerek kalmayacak.

Sızan ekran görüntülerine göre Microsoft, Windows 10 yazılımının arayüzünü masaüstü sürümüne yakın bir hâle getirmeye çalışmış. Geliştirilmiş içerik menüsü, yeni geçiş menüleri, eskiden kare olan ve yeni sürümde yuvarlak hâle getirilen kullanıcı avatarları ve benzeri özellikler mevcut.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz