Bu yıl Flash Player desteğinin sonlanacağı uyarısı ara ara veriliyordu ve Microsoft / Adobe son günlerin kaldığı bilgisini kullanıcılarına duyurdu. Gelecek ayın 12 gibi artık Flash eklentileri içerikleri oynatmayacak. F.Player programının kaldırılması için ara ara mesajlar ekrana geliyor.

Bu tavsiye güvenlik zafiyeti oluşmaması için önerilmekte. Malum desteğin sonlandırılmasından sonra herhangi bir sürüm ve güncelleme almayacağından ileri de açıklar görülecektir. Açılır pencere uyarısı için Microsoft gelecek ay içerisinde geniş çapta bir güncelleme yapabilir.

Artı belki Update ile kaldırma işlemi de söz konusu olabilir. Bazı kuruluşların gerekli çalışmaları yaptığı biliniyordu ve buna göre güncellemeler gelecektir. Google Chrome’ un devre dışı bırakacağı bekleniyor ama ne zaman olacağı belli değil. Mozilla ise yeni çıkaracakları 85 sürümünde Flash yer almayacağını duyurdu. Windows 10 için geçerli olacak güncellemenin yakında çıkacağını belirtelim.

Silme işlemi için: Manuel silmenin yapılmamasını öneriyoruz. Aşağıdakiler yapıldıktan sonra varsa kalıntıların kontrol edilmesini öneririz.
-Denetim masasından “Program kaldır” bölümünden işlem yapabilirsiniz.
-İsteyenler Revo Uninstaller tarzı programlarla kalıcı silebilirler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz