Lumia sahipleri kendilerini Windows 10 ile çalışan cihazlar için hazırlayabilirler. Microsoft’tan alınan yeni bir haber herkesi çok şaşırtacak.

Microsoft Twitter’dan yeni ve şaşırtıcı bir haber verdi. Buna göre  gelecek yıl Windows Phone 8 ile çalışan Lumia akıllı telefonlar Windows 10 işletim sistemini alabilecekler.

Windows 10 işletim sistemi yakın zamanda duyurulmuş ve tanıtılmıştı. Windows 9 bekleyen herkesi şaşırtan Microsoft, bu hamlesiyle yine kullanıcıları yeniliklerle buluşturmayı planlıyor. Microsoft’un esas amacı, Windows’u tek ve eşsiz bir işletim sistemi hâline getirip bunun tek platform olmasını sağlamak. Böylece tek ürün ailesi, tek platform ve tek mağaza amaçlarını da gerçekleştirmiş olacak. Yani tabletlerde, telefonlarda ve bilgisayarlarda sadece Windows 10 bulunacak. Tek indirme ve kurma işlemiyle tüm cihazlar kullanılabilecek. Şu anda bu işlem geliştirme aşamasında ve gelecek yıl tanıtılması planlanıyor.

windows 10 WP8 lumia

Bu haber, Microsoft’un 3 yıllık kadar eski ve az RAM taşıyan telefonları dahi kapsaması açısından çok iyi bir haber. Çünkü bu telefonlar da Windows işletim sistemini alarak güncellenmiş olacak. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz