Kablosuz Wifi Şifresini Bulma Adımları

Daha önce bilgisayarınıza girmiş olduğunuz kablosuz Wifi şifresini, herhangi bir nedenden dolayı unuttunuz ve şifreyi bulmanız gerekiyor ise yapmanız gereken adımları tek tek sıraladık. Wifi şifresi yardımcı uygulamalar haricinde cep telefonlarından maalesef yapılamamaktadır.

Kablosuz Wifi Şifresini Bulma Adımları

Kablosuz wifi şifresini bulmak için bilgisayarınızda bulunan ‘denetim masası’ na tıklamanız gerekmektedir. Dosya içinde bulunan ‘ağ ve paylaşım’ merkezi olan dosyasını açınız. Açılacak olan bu dosyada sağ üst kısımda bulunan ‘bağlantılar yazısı’ nın yanında olan kablosuz wifi adına tıklayınız. Açılan bu sayfada ‘kablosuz özellikler’ e tıklayınız. Bunun üzerine tekrardan açılacak sayfada bağlantı yanında bulunan ‘güvenlik sekmesi’ ne geçiniz. Güvenlik sekmesinde bulunan ‘ağ güvenlik anahtarı’ bölümünde görünen şifre, noktalı olarak geldiği için şifreyi görebilmek adına ‘karakterleri göster’ kutucuğuna tıklayınız. Böylece wifi şifresini görmüş olacaksınız.

Daha Önce Bağlı Olduğunuz Kablosuz Wifi Şifresini Bulma Adımları

Bu kısımda ise, cmd’i (Win+ R cmd yada başlat arama bölümüne cmd) açınız. Açılacak olan siyah ekrana ‘netsh wlan show profile’ yazınız. Ardından yazdığınız yazının altında şu zamana kadar bağlı olduğunuz kablosuz wifi isimleri gözükmektedir. Kablosuz wifi ağlarını görmek için ‘netsh wlan show frofile name=’’wifi ismi’’ key=clear’ yazmanız gerekmektedir. Wifi ismi kısmına öğrenmek istediğiniz kablosuz ağın ismini giriniz. Açılacak olan ekranda ismini yazdığınız wifi şifresi gelecektir. Bu şekilde daha önce bağlanmış olduğunuz kablosuz wifi şifrelerini bulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz