Microsoft geçen hafta 512MB cihazlara Windows 10 işletim sistemini getirmek için yoğun bir çalışma içinde olduğunu aktarmıştı. Bu çalışmalara yönelik ilk testler yapılmaya başlandı.

Microsoft yeni işletim sisteminin tüm Lumia cihazlara gelmesi için çalışıyor. Her kullanıcının bu deneyimi yaşamasını isteyen şirket 512MB Lumia cihazlarda dahi yeni sistemin kullanılması için çalışıyor. Gelen son bilgilere göre Windows 10 bu giriş seviyesi Lumia cihazlara tüm özellikleriyle gelmese de en azından özelliklerin bir kısmı gelebilir.

Windows-10-Lumia-635

Dün bununla ilgili bir tweet atan Windows 10 Insider programının lideri Gabriel Aul, kullanıcıları heyecanlandırdı. Aul attığı tweette Windows 10 işletim sistemini şu anda Nokia Lumia 635’te denediğini ve Windows 10’un tamamen akıcı olduğunu yazdı.

Bilindiği gibi Nokia Lumia 635 cihaz 512MB RAM ve Snapdragon 400 işlemci bulunduruyor. Dolayısıyla bu telefon Windows Phone 8 cihaz ailesi içinde en güçsüz olanlardan biri şeklinde nitelendirilebilir. Bundan yola çıkarak Windows 10 işletim sisteminin Nokia Lumia 530, Nokia Lumia 525 ve Nokia Lumia 520 telefonlarda çok iyi çalışacağını tahmin edebiliriz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz