Microsoft , bir blog yayınında, Erken Erişim kullanan Windows Insider üyeleri tarafından zaten kullanılabilir olan 19582 numaralı yeni Windows 10 ön derleme yongaları hakkında söyledi .

Yeniliklerden biri, Samsung Galaxy S20 ve Galaxy Z Flip akıllı telefonlar için genişletilmiş destekti . Özellikle, bir akıllı telefon ile Windows 10 bilgisayar arasında metin ve görüntü kopyalayıp yapıştırmak mümkün oldu.

Bu işlev, Windows 10 “Telefonunuz” uygulamasının ayarlarından etkinleştirilebilir. İçeriği kopyalayıp yapıştırmak için, bir bilgisayarda Ctrl + C ve Ctrl + V komutlarının kullanılması ve Android’de hareketlerin kopyalanması önerilir. Yeni bir özellik için Windows 10 Nisan 2018 Güncelleştirmesi veya üzeri gerekir.

Ayrıca, “Telefonunuz” uygulamasındaki yeni Windows 10 güncellemesi ile, “Telefon Ekranı” işlevini kullanırken akıllı telefonun siyah ekranını etkinleştirmek mümkün hale geldi. Kullanıcılar, güç tüketimini azaltmak ve telefondaki kişisel verilerin gizliliğini sağlamak için akıllı telefonlarının ekranını kapatabilir.

“Windows ile Bağlan” işlevini destekleyen tüm cihazlarda “Telefon Ekranı” modunun etkinleştirilmesi sırasında siyah ekran görüntülenecektir. Bir oturum başladığında siyah bir ekran görünür ve bittikten sonra kapanır. Kullanıcı siyah ekranı istediği zaman kapatabilir.

Bir diğer yeni özellik ise Zengin İletişim Servisi’dir (RCS). Telefon uygulamanız artık daha rahat mesajlaşma için RCS göndermeyi ve almayı desteklemektedir. Bu işlev, mobil operatörün RCS’yi desteklemesi koşuluyla bazı Samsung akıllı telefonlarda çalışır. Telefonlarında RCS desteğini etkinleştiren ve varsayılan uygulama olarak Samsung Mesajları kullanan kullanıcılar bu mesajları doğrudan “Telefonunuz” uygulaması aracılığıyla alabilir ve gönderebilir.

Yeni özellikler, Windows 10’un en son sürümlerini ve “Telefonunuz”, “Telefon Yöneticiniz” ve “Windows’a Bağlan” uygulamalarının en son sürümlerini kullanarak tüm kullanıcılar için kademeli olarak kullanıma sunulacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz