Windows 10 şimdi fare imlecinin boyutunu artırmanıza ve rengini değiştirmenize izin veriyor. Bunun yerine siyah bir fare imleci ister misiniz? Bunu seçebilirsin! Görmesi daha kolay büyük kırmızı bir imleç ister misiniz? Bunu da seçebilirsiniz!

Bu özellik, Mayıs 2019 Güncelleştirmesi’nde Windows’a eklenmiştir . Fare imleci temasını özelleştirmek her zaman mümkündü , ancak şimdi özel işaretçi temaları yüklemeden bunu yapabilirsiniz.

Bu seçeneği bulmak için, Ayarlar> Erişim Kolaylığı> İmleç ve İşaretçi seçeneğine gidin. (Ayarlar uygulamasını hızlı bir şekilde açmak için Windows + I tuşlarına basabilirsiniz.)

İşaretçinin boyutunu değiştirmek için, kaydırıcıyı “İşaretçi Boyutunu Değiştir” in altındaki sürgüyü sürükleyin. Varsayılan olarak, fare işaretçisi en küçük boyut olan 1’e ayarlanmıştır. 1 ile 15 arasında bir boyut seçebilirsiniz (bu çok büyük).

“İşaretçi Rengini Değiştir” bölümünde yeni bir renk seçin. Burada dört seçenek vardır: siyah kenarlıklı beyaz (varsayılan), beyaz kenarlıklı siyah, ters (örneğin beyaz zemin üzerine siyah veya siyah kenarlıkta beyaz) veya seçtiğiniz renkte siyah kenarlıklı.

Renk seçeneğini belirlerseniz, varsayılan olarak kireç yeşili bir imleç bulunur. Ancak, istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Beliren “Önerilen Pointer Renkleri” panelinden “Özel Bir Pointer Rengi Seç” seçeneğini seçin ve ardından istediğinizi seçin.

Bu kadar! Fare imlecinizi tekrar değiştirmek isterseniz, buraya geri dönün.

Bu Ayarlar bölmesinden, metin girişi imlecini daha kalın hale getirebilirsiniz, böylece yazarken daha kolay anlaşılır. Dokunmatik ekranlı bir bilgisayarınız varsa, ekrana dokunduğunuzda görünen görsel dokunma geribildirimini de kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz