Karanlık mod özelliğini ilk olarak iOS cihazlarda yayılmaya başladı ve Android, Windows cihazlarda da bu özellik devam ediyor. Karanlık mod özelliği kısa sürede popüler hale geldi. Kullanıcılar tarafından her cihazda karanlık mod özelliği kullanılmak isteniyor. Üreticiler tarafından da her segmentte karanlık mod özelliği kullanılmaya çalışılıyor. Microsoft tarafından masaüstü işletim sisteminde karanlık mod deneyiminin yaşanabilmesi için bazı ayarlar yapıldı.

Windows 10 kullanıcıları bir süredir karanlık mod özelliğine sahip. Bu özelliği etkinleştirdiğiniz zaman arka plan karanlık mod özelliğine kavuşmuş olur. Bu yazımızda da sizlere Windows 10’da karanlık mod özelliğine nasıl kavuşacağınız konusunda yardımcı olacağız. Windows’un karanlık modunu etkinleştirmek için ilk olarak sol alt kısımda yer alan Başlat butonuna basın. Daha sonra Ayarlar simgesine tıklayın.

Karşınıza çıkan pencerede Kişiselleştirme seçeneğine basın ve Renkler sekmesine gelin. Ardından sayfanın en üst kısmında bulunan renk seçimini koyu gri tonlarında seçin. Eğer bu rengi göremiyorsanız özel renk yazan kısımdan bu rengi kendiniz oluşturabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde Windows temanız koyu bir renge geçiş yapar. Seçtiğiniz renk sayesinde Pencere çubukları, Başlat ve Kontrol paneli gibi diğer özellikler de karanlık moda kavuşacaktır.

Yukarıda yer alan adımları tamamladıktan sonra sayfayı aşağı kaydırın. Varsayılan uygulama modunu seçin ve ayarını bulup ‘Koyu’ olarak değiştirin. Dosya Gezgini’ni açarak karanlık modun aktif olup olmadığına bakabilirsiniz. Karanlık mod özelliği bazı kullanıcılar tarafından da başarısız bulunuyor. Sizin Karanlık mod hakkında düşünceleriniz nedir? Soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz