PDF, mevcut birçok ücretsiz veya ticari PDF görüntüleyiciden birini kullanarak herhangi bir platformda açılabilen evrensel bir belge biçimidir.

PDF’ler, özellikle çok fazla grafik veya video içeriyorsa oldukça büyük olabilir. Bu, ek boyutlarındaki sınırlamalar nedeniyle PDF’leri e-posta yoluyla göndermeye çalışırken bazı sorunlara neden olabilir. Ve bu büyük boyutlar depolanırken de birçok sıkıntı yaratır. Neyse ki, PDF’leri sıkıştırmayı olabildiğince hızlı ve kolay hale getiren çevrimiçi birçok araç var.

Windows 10’da PDF Dosyasının Boyutunu Nasıl Küçültebilirim?
Bilgisayarınızda depolama alanından tasarruf etmek için PDF’leri kolayca sıkıştırmak için bu araçları nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım.

PDF Araçları
PDF dosyalarını çevrimiçi olarak sıkıştırmak için birkaç ücretsiz seçenek vardır . Bu eğitim için, hem ücretsiz hem de güvenli olduklarını bildiğimiz için şirket içi araçlarımızı kullanacağız.
https://tools.techjunkie.com/pdf/compress adresine gidin.
• PDF’nizi yükleyin ve dosyanın sıkıştırılmasını bekleyin.
• Sıkıştırılmış dosyayı indirin.
Hepsi bu kadar! Diğer bir seçeneğiniz ise 4 Dot Free PDF Compressor olacak.
• Programı kurmak için sayfadaki ‘şimdi indir’ düğmesine basın.
• Programı açın ve belirli bir PDF’yi veya bunları içeren bir klasörü açmak için ‘dosya ekle’ ve ‘klasör ekle’yi seçin.
• ‘Click’ sıkıştır Görüntüler onay kutusunu ve daha Görüntü kalitesini korumak için daha fazla sağ çubuğu sürükleyin. Bu, resimlerinizin bulanık çıkmamasını sağlayacaktır.
• Ardından, PDF’ inizin dosya boyutunu küçültmek için pencerenin üst kısmındaki ‘sıkıştır’ düğmesine basın.

PDF’ler işlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır çünkü her an kolaylıkla yanımızda taşıyabilir ve karşı tarafa gönderebiliriz. Ancak, depolama alanından tasarruf etmek ve göndermeyi kolaylaştırmak için bunları nasıl sıkıştıracağınızı bilmek önemlidir. Yukarıda bahsettiğimiz araçlarla depolama alanı sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz