Microsoft’un çift ekrana sahip cihazlar için özel olarak tasarladığı işletim sistemi Windows 10X’in özellikleri sır gibi saklanmakta. Ancak şirketin iddiasına göre kullanıcılar güncellemeyi fazla beklemeyecek.

Çift ekranlı Surface Duo akıllı telefonların kameralara yansımasının ardından hemen sonra şirketin çift ekranlı cihazlara özel geliştirdiği Windows 10X işletim sistemi için bazı detaylar belli oldu.

Microsoft güncellemeler konusunda çok iddialı

Windows güncellemelerinin genel anlamda çok yavaş geldiğini biliyoruz. Bunun yanı sıra güncellemelerin tamamlanması için yarım saate yakın beklediğimiz de kesin. Ancak yazılım devinin açıklamalarına baktığımızda Windows 10X ile beraber bu sürelerin artık olmayacağını tamamen biteceğini ifade edebiliriz. Microsoft, hangi yerleşik teknoloji kullandığını söylemese bile Windows 10X işletim sistemine gelecek olan güncellemeler 90 saniyeden kıra sürede yüklenecek.

Windows 10X ilk olarak 2019 yılı içerisinde kendini göstermişti. Microsoft Surface Neo gibi cihazlara yada hibrit bilgisayarlarda en güzel şekilde çalışmak için tasarlanmış. Ek olarak birden çok form faktörü sorununa da çözüm gelmiş durumda. Örnek verecek olursak eğer Windows 10X kullanan çift ekranlı bir cihazın katlanmasıyla bir ekran dijital klavye olurken yada cihazı katladığınızda tablet benzeri bir arayüze sahip olabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz