Windows kullanıcıları için sorun teşkil eden durumlardan biri de PC’nin açılırken oldukça ağır çalışması. Bilgisayarın açılırken yavaş açılması ve programların ağır çalışması can sıkıcı bir durumdur. Bilgisayar açıldığı zaman birçok program çalışmaya başlar, siz farkında olmasanız bile çalışan birçok program vardır.

Bilgisayarın yükünün artması da yavaş çalışmasına sebebiyet verir. Aşağıda yer alan program isimleri başlangıçta çalışır ve bilgisayarın yavaşlamasına neden olur. Birlikte bu programları inceleyelim…

Apple

Apple uygulaması üzerinden gelen başlangıçlar Wndows girişini yavaşlatır. Eğer kendinize Quicktime uygulamasını kurarsanız, kullanacağınız zaman çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Bulut Depolama Sistemi

Bulut depolama sistemi sayesinde, PC’de yer alan tüm dosyaların yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Otomatik olarak başlatılan dosyalar senkronize olur. Bu sistem sayesinde başlangıcı yavaşlatmaktan kurtarmış olursunuz.

Bloatware

Eğer bilgisayarınızın markası HP ya da Lenova ise bilgisayarınızda bloatware adında program bulunmaktadır. Bu uygulamayı başlangıçtan kaldırabilirsiniz. Kaldırdığınız zaman bilgisayarınızın sorunsuz bir şekilde çalıştığını fark edeceksiniz.

Adobe

Adobe, başlangıç programlarını çalıştırmak için tasarlanmış olan bir uygulamadır. Bu uygulamanın tek avantajlı yani otomatik olarak güncellemeleri gerçekleştirir. Fakat bu uygulamanın otomatik olarak başlamasını engelleyebilirsiniz.

Oyun Platformları

Steam, Origin, Galaxy gibi oyun platformları, Windows başlangıcında otomatik olarak kendini başlatır. Bu oyun platformlarının arka plan güncelleme beklemeden hemen oynayacağınız şekilde tasarlanır. Kısacası bu platformu devre dışı bıraksanız bile değişen bir şey olmayacaktır. Sadece Windows başlangıcını hızlandırmış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz