Windows kullanıcı adı veya bilgisayar ismi nasıl değiştirilir? Bugün sizlere bilgisayarda isim değiştirme özelliğini açıklayacağız.

İşletim sistemi veya format attıktan sonra genel anlamda karşımıza isim veya kullanıcı adı girme penceresi açılmaktadır. Bu ismi değiştirmediğiniz sürece sistem çökene dek böyle kalacaktır. Ancak daha sonradan değiştirme imkanınız da bulunuyor.

Windows 7- 10 arasında sistemlerde kullanıcı adı veya bilgisayar ismini nasıl değiştirebileceğinizi açıklayacağız.

Windows kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Windows 10 sistemi kurulu olduğu için sizlere bu sistem üzerinden örnek vereceğiz. Ama diğer sürümler de de hemen hemen aynıdır.

  • İlk olarak Windows + R tuşuna basın.
  • Daha sonra karşınıza çalıştır penceresi gelecek.
  • Bu ekrana netplwiz yazın ve entere basın.

Kullanıcı hesapları karşınıza çıkacak. Bu kısımda ise hazırda olan kullanıcı adları görünecek. Değiştirmek istediğiniz kullanıcı adının üzerine gelin ve özellikler kısmına tıklayın. Şimdi ise kullanıcı adı kısmında kendi yeni ismini yazın ve tamam diyin.

2. alternatif yol!

İsim değiştirmek için bir yol daha var. Bilgisayar yönetim ekranından da değiştirebilirsiniz. Bunun için ise;

Masaüstü üzerinde bilgisayarım iconuna sağ tıklayın ve yönet diyin. Daha sonra yerel kullanıcılar ve gruplar kısmından kullanıcılar kısmına gelin. Ardından değiştirmek istediğiniz kullanıcı üzerine gelin ve fare ile sağ tık yaparak yeniden adlandır diyin.

Buradan istediğiniz ismi değiştirebilirsiniz. Bugün sizlere iki farklı yolu anlattım. Sizlerinde soruları varsa eğer, yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz