Bilgisayarınız kilitlenmeye devam ediyor ve teknik destek veya çevrimiçi forumlardaki hiçbir şey sorunu çözmediğini gösteriyor. Windows’u yeniden yükleme zamanı gelebilir. Basit bir rehber ve ayrıca gelecekteki felaketlerden nasıl kaçınılacağına dair tavsiyeler sunuyoruz.

Windows sürünmeye yavaşladı. Uygulamalar çalışmayacak. Kişisel güvenlik duvarı güncellemek ya kendisini kaldırmak olmaz. Sistem Geri Yükleme yardımcı olmadı; ne çeşit çeşit temizlik ve kötü amaçlı yazılımdan koruma programlarına sahip değilsiniz . Yalnızca bir seçenek kalır: Windows’u yeniden yükleyin ve sıfırdan başlayın. Ancak bu çok zaman alan bir iş ve bilgisayarınız bir gün veya daha fazla kullanılamaz olabilir. Tüm verilerinizi bile kaybedebilirsiniz.

Kesinlikle yapmanız gerekmedikçe Windows’u yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz (ve kesinlikle bir teknik destek görevlisinin sizi telefondan çıkarmak gibi karmaşık bir sorunu çözebileceğini düşündüğü için değil ), bazen gerekli olur.

İşlemi mümkün olduğunca güvenli ve acısız yapmak için rehberimiz.

Windows yükleme araç seti

Başlamadan önce bir kurtarma aracına ihtiyacınız olacak. Bilgisayarınıza önceden yüklenmiş olarak gelen Windows sürümünü kullanıyorsanız, bu araç muhtemelen sabit sürücüdeki gizli bir bölümün içindedir. Bu bölüm, sabit sürücüyü fabrika durumuna geri yüklemek için gereken bilgilere sahiptir.

PC’niz birkaç yaşındaysa, kurtarma aracı bunun yerine kutuda verilen bir veya daha fazla CD veya DVD’de olabilir. El kitabında PC ile ne tür bir kurtarma aracı geldiği ve nasıl erişileceği belirtilmelidir.

Makineyi satın aldığınızdan beri Windows’u yükselttiyseniz, yükseltme diski şimdi kurtarma aracınızdır.

Bir kurtarma diski bulamazsanız ve PC’de gizli bir bölüm yoksa, sizin için neler yapabileceğini görmek için üreticiye başvurun. Ayrıca bkz. Windows’u geri yükleme diski olmadan yükleme.

Yüklemeyi takiben kullanmaya devam etmek istediğiniz programları yeniden yüklemeniz gerekir. Orijinal diskleri veya indirilen kurulum dosyalarını ve ilgili lisans anahtarlarını toplayın. En az dahili sürücünüz kadar büyük bir kapasiteye sahip harici bir sabit sürücüye ihtiyacınız olacak. Son olarak, zamana ihtiyacınız olacak – en azından eğer değilse, en azından tam bir gün.

Her şeyi yedekle

Windows’u yeniden yükleme

İşler çok yanlış olabilir, bu nedenle sabit sürücünüzü ve üzerinde depolanan tüm verileri yedeklemeniz gerekir. Harici sürücüyü dahili sabit sürücünüzün tam bir kopyasına dönüştürmek için klonlama yazılımı kullanın. EaseUs Todo Backup’ı kullanarak sürücüyü klonlamanızı öneririz . Alternatif olarak, isterseniz bir görüntü yedeklemesi oluşturabilirsiniz.

Verilerinizin ikinci bir yedeği zarar görmez. Zaten bir tane yoksa, normal yedekleme programınızı kullanarak bir tane oluşturun. En uygun yedekleme türü
için rehberimize bakın .

Windows yeniden yükleme

Bir Windows kurulumunu değiştirme yöntemi kurtarma aracınıza bağlıdır. Bilgisayarınızda bir kurtarma bölümü varsa, onarım ortamına önyükleme yönergelerini bulun. Bilgisayarı açarken ekranı izleyin; ‘Onarım için F10’a basın’ gibi bir mesaj gösterebilir. Olmazsa, el kitabına bakın veya PC’nizi çevrimiçi olarak arayın.

Kurtarma aracınız bir disk ise, bilgisayarı önyükleyin ve istemleri izleyin.

Kurtarma aracınız bir Microsoft Windows diski ise, araç ne tür bir yükleme gerçekleştireceğini soracaktır. In Windows 7 veya Vista , ‘Özel (gelişmiş)’ seçeneğini işaretleyin. XP’de, ‘Kur’a Hoş Geldiniz’ ekranında, onarım için R yerine devam etmek için Enter tuşuna basın.

Yeni bir Windows kurulumuna sahip olduğunuzda zor iş başlar.

Windows’u yeniden yüklemeWindows’un güncellenmesi gerekecek. Yama otomatik olarak gerçekleşir, ancak Windows Update’i başlatabilir ve yoldan çıkarmak istiyorsanız işleri halletmesine izin verebilirsiniz.

En azından bazı sürücülerinizi yeniden yüklemeniz gerekecek. Bilgisayarınızla, yazıcınızla , tarayıcınızla vb. Gelen diskleri kullanabilir veya web’den daha yeni sürümleri indirebilirsiniz. Alternatif olarak, sürücüleri yaptığınız klondan yükleyebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz