Windows Phone 8.1 güncellemesi söz konusu işletim sistemini kullanan Nokia Lumia akıllı telefonlara birbirinden önemli ve etkili özellikler getirdi. Ancak bu güncelleme ile gelmeyen bir özellik kısa bir süre içinde yayınlanacak ayrı bir güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Windows Phone 8.1 kilit ekranı yeniliği ile birlikte Nokia Lumia sahipleri çok daha ilgi çekici ve kapsamlı bir kilit ekranı arayüzüne sahip olacak.

Her şeyden önce kişiselleştirme noktasında geniş seçenekleri bünyesinde barındıracağı belirtilen yeni kilit ekranı ile söz konusu işletim sistemi bu yönde büyük bir adım atmış olacak diyebiliriz. Bununla birlikte tipografi açısından öne çıkan özellikleri bulunması dolayısıyla Türkçe dil seçeneği ile kullanımda nasıl bir performans elde edileceği ya da özelliklerin ne kadarının etkin bir şekilde kullanılabileceği merak konusu.

1 GB RAM Gerekiyor

Söz konusu özelliğin akıllı telefonda kullanılabilmesi için 1 GB RAM gibi bir sistem gereksinimi kıstasının bulunduğu belirtiliyor. Genellikle mobil oyun gibi konularda performansa dayalı sistem gereksinimi söz konusu iken bir kilit ekranı için böyle bir durumun gündeme gelmesi hayli ilginç.

windows phone 8.1 kilit ekrani mobil13

Windows Phone 8.1 için yeni kilit ekranı özelliği yakında beta olarak denenebilir ve indirilebilir kılınacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz