Microsoft’un geliştirdiği Windows Phone işletim sistemi yeni özellikleriyle rakiplerine göz dağı vermeye devam ediyor. Kullanıcıların daha rahat bir şekilde telefon kullanmaları için her türlü atılıma hazır olan Microsoft, yeni bir uygulama ile yine takipçilerini sevindirecek.

Windows Phone 8.1 işletim sisteminde kullanıcıların rahatlıkla kullanabileceği tam donanımlı bir video düzenleme aracı mevcut değildi. Microsoft’un bünyesine kattığı Nokia tarafından geliştirilen yeni video düzenleme aracı yayınlanmaya başlandı.

Video Tuner ismindeki video düzenleme aracı, Microsoft‘un halihazırda Windows Phone için geliştirdiği Anı Videoları ismindeki temel video aracının yetersiz kalmasından dolayı geliştirildi. Daha önce temel video aracını kullanan ve hareket alanı zayıf olan kullanıcılar bu durumdan sitem ediyordu. Yeni video düzenle aracıyla birlikte beklenilen pek çok özellik Windows Phone platformuna taşınıyor. Kırpma, biçimlendirme, çevirme, aynalama gibi özelliklerin yanı sıra video ve müzik filtre ekleme seçenkleri de mevcut.

Video Tuner, Windows Phone 8.1 güncellemesiyle güncellenen Nokia cihazlarına özel olarak çıkacak ve bazı üçüncü parti çözümlerin alternatifi olmak üzere Windows Phone Mağaza’da yerini alacak.

microsoft video tuner

Pek çok isteğe cevap verebilen Video Tuner uygulamasında, pozlama, kontrast ve dolgunluk seviyelerinin de düzenlemenmesi için çeşitli ayarlamalar mevcut. Yeni video düzenleme aracı sadece MP3 değil MP4 dosyalarını da destekliyor. MixRadio ve Xbox Music şarkılarının DRM koruması yüzünden kullanılamaması, videolara sadece MP3 biçimindeki müziklerin eklenmesine neden oluyor.

Apple imzalı iPhone 5s‘de bulunan yavaş çekim özelliğine bir cevap niteliğinde Video Tuner uygulamasında hız değiştirme seçeneği de bulunuyor. Ayrıca düzenlenen dosyalar sosyal paylaşım platformlarında paylaşılarak Microsoft OneDrive‘da saklanabiliyor.

Microsoft Video Tuner Uygulamasına Nasıl Ulaşılacak ?

Video Tuner video düzenleme aracı, Windows Phone Mağaza‘da yeni kullanıcıların telefonlarına yüklenmek üzere yerini aldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz