Windows‘un akıllı telefonlar için geliştiği Windows Phone 8.1 akıllı telefon işletim sistemi, teknoloji dünyası tarafından beklniyordu. Bazı Windows Phone kullanıcılarının dışında kimsenin telefonuna kuramadığı güncellemenin gelmesine çok az bir zaman kaldığı tahmin ediliyordu. Tahmin edilen gerçekleşti ve Windows Phone 8.1 güncellemesi dünyanın bir çok yerinde dağıtılmaya başlandı.

Windows’un geliştiği mobil işletim sisteminin ilk güncellemesi olan Lumia Cyan, bazı ülkelerde dağıtılıyor. Bu ülkeler arasında Hindistan, Tayland, Finlandiya, İspanya ve Arjantin bulunuyor. Henüz Lumia 925 ve Lumia 625 cihazlarının kullanabildiği Lumia Cyan güncelemesi kısa süre içerisinde bütün Nokia Lumia telefonlarında dağıtılacak. Yeni güncellemenin Türkiye’de yayınlanmasının da hafta içerisinde gerçekleşeceğini bekleniyor.

Lumia Cyan’ı ilk test edenler Lumia 925 sahibi Finlandiyalılar oldu ve güncellemenin testi bu şekilde yapıldı.

windows phone 8.1 ilk guncellemesi yayinlandi

Windows Phone 8.1 Özellikleri

Windows Phone’un yeni güncellemesiyle birlikte Cartona isimli sesli asistan kullanıcılara sunuluyor. Kendisiyle kurulan etkileşimi takip eden ve yaptığı analizlerle Cartona, zaman içerisinde tercihlerinizi öğrenerek sizi asiste ediyor. Yaşam akışınızı düzenleyip sizi organize ederken, ilgilendiğiniz konuları da takibe alabiliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte akıllı telefonlarda Senses uygulama seti yer alacak. Bildirimleri, uyarıları tek ekranda görebileceğiniz, veri kullanımı, batarya durumu, depolama alan gibi çeşitli detaylarıın takip edilmesini sağlayan Sense uygulama seti, akıllı telefon kullanmını daha da rahatlacak.

Bir çok kişinin hayatını kolaylaştıran Windows Phone 8.1, yeni güncellemesiyle kurumsal ve iş odaklı kullanıcıların da işlerini kolaylaştıracak. Dahili cihaz yönetimi, çeşitli fonksiyonlar, parolalı iletişim için S/MIME ve VPN desteği gibi bir çok yenilik Windows Phone ile hayatımızda yerini alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz