Windows Phone 8 için Windows Phone 8 Blue isimli ana güncellemenin çıkmasına daha uzun bir süre olsa da GDR2 isimli bir ara güncellemenin varlığı Microsoft tarafından açıklandı. 8.0.10327.77 ya da 8.0.10327.78 adını taşıyacak olan bu güncelleme ile ana sorun ve eksikliklerin yerine ufak tefek sorunların giderilmesi amaçlanıyor.

Ciddi bir süredir güncelleme almayan işletim sisteminde tüm gözler gelecek yılın başında çıkması beklenen Windows Phone 8 Blue güncellemesine odaklanmış durumda. Hal böyle olunca şu anda çıkan güncellemeler üzerinden büyük beklentiler oluşmuyor.

Windows Phone 8 GDR2 güncellemesi sonucunda yaşanacaklar:

[highlight]Xbox Music:[/highlight] Müzik seçmek, bulmak ve indirmek kolaylaşacak. Müzik severler söz konusu albüm ve şarkılara daha çok daha fazla veriye erişebilecekler. Bu uygulamaya yönelik performans iyileştirmeleri yaşanacak.

Windows Phone 8

[highlight]FM radyo:[/highlight] Müzik + Video bölümü üzerinden FM radyo dineleme imkânı gelecek.

[highlight]Data Sense:[/highlight] Windows Phone telefon üzerinde yer alan üst veri kullanımına yönelik çalışmalar hayata geçecek. Kullanıcılara telefonlarında belli dönem aralıkları için veri kullanımına yönelik üst sınır belirleyebilecekler. Hangi uygulama ve hizmetlerin ne kadar veri harcadığını görebilecekler.

[highlight]Skype:[/highlight] VoIP yani internet protokolü üzerinden ses iletişimi Skype ve Lync gibi uygulamalarda kullanılıyor. Bu altyapıyı kullanan uygulamaların söz konusu yeteneklerinde iyileştirmeler ve performans gelişimi sağlanacak.

[highlight]Internet Explorer:[/highlight] HTML5 desteği kazanacak olan Windows Phone internet tarayıcısının çok daha performanslı çalışması sağlanacak.

[highlight]Kamera:[/highlight] Kullanıcılar istedikleri lens uygulamasını varsayılan olarak atayabilecekler. Bu sayede kamera tuşuna basılmasıyla birlikte gelen kamera çekim arayüzünde favori uygulamalarını kullanabilecekler.

Tüm bu yeniliklerin, iyileştirmelerin kısacası söz konusu güncellemenin gelecek ay Windows Phone telefonlar üzerinde yer alması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz