Son yılların popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, Facebook gibi dev bir şirkete rakip olurken bir eksiği olan Windows Phone 8 güncellemesini sonunda kullanıcılarına sundu.

iOS işletim sistemli ve Android işletim sisteli telefonlarda sürekli olarak geliştirdiği yeni özelliklerini güncellemelerle kullanıcılarına sunan Twitter, Windows Phone kullanıcılarından bu durum için sürekli şikayet alıyordu. Diğer mobil işletim sistemlerindeki özelliklerini bir güncelleme ile Windows Phone platformuna taşıdı.

Yeni güncelleme ile birlikte Andorid ve iOS gibi Windows Phone 8‘de de bir çok özellik artık kullanılabiliyor. Güncellemeden sonra kullanıcılar fotoğraflara kişileri etiketliyebiliyor. Facebook‘taki kişilerin severek kullandığı bu özellik Twitter geliştiricilerin de ilgisini çekti ve geçen aylarda Twitter’a da eklendi. Diğer platformlarda olduğu gibi artık Windows platformunda da bu özellik mevcut.

Genel olarak Twitter kullanıcılarının tek tek fotoğraf eklemenin zor olduğunu söylemesinden sonra geliştiriciler, tek Tweet‘e birden fazla fotoğraf yükleme özelliğini geliştirdi. Bu sayede, selfie, fotoğraf tutkunları diledikleri kadar fotoğrafı Windows Phone 8’de de Twitter’a ekleyebilecekler.

Özel mesaj olarak bilinen direkt mesaj ile karşıdakine artık fotoğraf gönderilebiliyor. Vine videoları ve fotoğrafların ön izleme seçeneği de güncelleme ile birlikte sunuldu. Kullanıcılar tarafından en fazla ilgi gören özellikler ise zaman akışında ReTweet yapma, Favoriye alma ve takip etme özellikleri oldu.

windows phone 8 twitter guncellemesi

Windows Phone 8 Kullanıcıları Twitter Güncellemesini Nasıl İndirecek ?

Windows Phone 8 işletim sistemine sahip telefonlarda Windows Phone Mağaza‘ya girerek Twitter’ın yeni güncellemesine ulaşılabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz