Nokia App Highlight Social, Sadece donanım üretmekle kalmayıp söz konusu donanımlara ve ilişkili işletim sistemlerine uygulama çıkarmayı da seven Nokia’nın son gözdesi.

Mobil uygulama bulmak oldukça kolaydır. Ancak iyi ve diğer insanların beğendiği mobil oyunları ve uygulamaları bulmak için biraz zaman harcamak ve deneme yanılma yöntemini kullanmak gerekir. Android uygulamaları ve iPhone uygulamaları ya da Android oyunları ve Android uygulamaları için bu konuda birçok yardımcı uygulama bulunuyor. Fakat henüz yeni yeni gelişmekte olan Windows Phone Store yani Windows Phone uygulamaları ve oyunları için aynı durum pek de geçerli değil. En azından şimdilik.

Nokia, Lumia serisiyle Windows Phone üzerinde kendi uygulamalarını ve yazılımlarını kullanmayı seviyor. Hatırlanacağı üzere özellikle de kamera konusunda birçok Nokia yazılımı kullanılıyor. Nokia mühendisleri şimdi de yeni ve güzel uygulamaların ya da oyunların keşfedilmesini sağlamak için App Highlight Social isimli uygulamayı tanıttı ve beta sürümünü indirilebilir kıldı.

Nokia App Highlight Social Nedir?

Bazı ekran görüntülerinin de paylaşıldığı Nokia App Highlight Social uygulamasında önerilen bölümü dikkat çekiyor. Bu bölüm uygulamanın ilk bölümü. Diğer yandan kullanıcılar teşekkür ederek beğendikleri mobil oyunu ve mobil uygulamayı takdir edebiliyorlar. Bu aynı zamanda oy vermek anlamına geliyor.

Sizin beğendiğiniz oyunları ve uygulamaları arkadaşlarınızın da görmesini sağlayan uygulama bu anlamda bir takip etme özelliği de kazandırmış oluyor.

nokia app highlight social mobil13 1

Uygulama üzerinde kendi listenizi oluşturabiliyorsunuz. Profilim ya da orijinal adıyla “My Profile” adını taşıyan bu bölüm uygulamanın kişiselleştirme özelliğinin öne çıktığı alanlardan biri. “Spotlight” adını taşıyan bölümde de keşfedilmeyi bekleyen yeni uygulamalara ulaşılabiliyor. “Leaderboards” kısmı da oyunlarda elde edilen puanlara göre sıralamanın yapıldığı ve söz konusu sıralamayı görebileceğiniz bir yer olarak hizmet veriyor.

Windows Phone için Nokia App Highlight Social Beta uygulaması nasıl indirilir?

Söz konusu uygulamayı indirmek için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Uygulamayı Windows Phone 8 işletim sistemli cihazınızda denemek için http://betalabs.nokia.com/trials/App-Highlights-Social-Beta adresinden başlayabilirsiniz.

Nokia App Highlight Social uygulamasının ekran görüntüleri:

[nggallery id=3]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz