Windows Phone işletim sistemi, Android ve iOS işletim sistemlerine göre daha karmaşık olduğundan bazı işlemler kullanıcıları yorabiliyor. Bununla birlikte henüz DNS değiştirme Windows Phone işletim sistemi üzerinde yapılamamakta. Ancak Windows 8.1 güncellemesi sonrasında Microsoft kullanıcılara bu imkanı sunacak. 4 Nisan‘da geliştiricilere gelmesi beklenen Windows Phone 8.1 güncellemesinin, 19 Nisan‘da tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor. Böylece kullanıcılar DNS değiştirebilecek.

Windows Phone işletim sisteminde DNS değiştirmeden Twitter‘a ve yasaklı sitelere nasıl erişebilirsiniz? Bunun için Windows Phone mağazasında üç adet tarayıcı uygulaması bulunmakta.

1. Nokia Xpress

Bu tarayıcı sayesinde hem Twitter‘a hem de yasaklı sitelere erişebilirsiniz. Bulut veri kaydetme konusunda da başarılı olan Nokia Xpress, web sayfalarını sıkıştırarak %85’e kadar veri tasarrufu yapar. Hızlı tarama özeliği sayesinde sayfaların yüklenmesini beklemezsiniz. Ayrıca ücretsizdir.

nokia xpress ekran

 

Windows Phone için Nokia Xpress indir:

[appbox windowsphone cbf5f827-aa0a-4670-8ba6-775676f275b0]

 

2. UC Browser

Bu tarayıcı ücretsiz olmasının yanı sıra pek çok özelliğe sahiptir. Twitter‘a girmek için tarayıcıyı indirdikten sonra Spedd Mod‘u kullanmanız gerektiğini belirtelim. SD kart desteği, Bluetooth dosya paylaşımı, çoklu sekme gibi özelliklerini de ayrıca kullanabilirsiniz.

uc browser ekran

 

Windows Phone için UC Browser indir:

[appbox windowsphone 6cda5651-56b9-48b0-8771-91dbc188f873]

 

3. SecAcc Browser:

Secure Access tarayıcısı basit ve güvenli bir web tarayıcısıdır. Hem Twitter’a hem de yasaklı sitelere güvenli şekilde girmenizi sağlar. Üstelik ücretsizdir. Ayrıca bu tarayıcı hiçbir şekilde veri kaydetmez. Dolayısıyla çevrimiçi iken takip edilmediğinizden emin olursunuz.

secacc browser ekran

 

Windows Phone için SecAcc Browser indir:

[appbox windowsphone ea079cf8-20c7-43d1-9dcb-20d195dc2bcd]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz